17 yasında ki bir genç tek yaşayabilir mi?

Everythink

Hectopat
Açıkçası artık ailemle olmaktan sıkıldım. Kendi başıma bir şeyler yapmak istiyorum ve ayrı eve çıkmayı düşünüyorum. Ailem de istediğini yap diyor çıkacağım, ev bizim kendi boşta kalan evimiz yeni aldık fakat oturmuyoruz. İçi eşyalı tvsine kadar var oraya geçmeyi düşünüyorum, kira hariç masrafları aileme verip yasamak istiyorum. Bunu da çalışarak yapacağım, sizce mantıklı bir şey mi? Bu yapacağım yoksa tamamen boş mu boş ergen seyi olarak görmeyin. Kendimi hayata erken hazırlamak istiyorum, yan gel yat olmuyor. Bazen evde bunalıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası artık ailemle olmaktan sıkıldım. Kendi başıma bir şeyler yapmak istiyorum ve ayrı eve çıkmayı düşünüyorum. Ailem de istediğini yap diyor çıkacağım, ev bizim kendi boşta kalan evimiz yeni aldık fakat oturmuyoruz. İçi eşyalı tvsine kadar var oraya geçmeyi düşünüyorum, kira hariç masrafları aileme verip yasamak istiyorum. Bunu da çalışarak yapacağım, sizce mantıklı bir şey mi? Bu yapacağım yoksa tamamen boş mu boş ergen seyi olarak görmeyin. Kendimi hayata erken hazırlamak istiyorum, yan gel yat olmuyor. Bazen evde bunalıyorum.
Bence bir sıkıntı yok hocam, geçebilirsiniz.

17 yaşında hem okuyup hem nasıl calisacaksin güzel kardeşim? Dediğini bi tarttığın zaman mantıklı geliyor mu sana? Seneye üniversite sınavına gireceksin, hem çalışıp hem ev gecindirmeye çalışırken öbür yandan derslerine nasıl calisacaksin?

Keşke her şey kiradan ibaret olsa ama değil, zaten aylık fatura masrafları ve mutfak harcamaların neredeyse 4-5K tutuyor. Hadi masrafları geçtim; evin temizliği, yemek yapma, çamaşır yıkama gibi tüm işleri kendin halledeceksin biliyorsun değil mi?

@Reend dusundurucu olan nedir dostum?

Son düzenleme:
17 yaşında hem okuyup hem nasıl calisacaksin güzel kardeşim? Dediğini bir tarttığın zaman mantıklı geliyor mu sana? Seneye üniversite sınavına gireceksin, hem çalışıp hem ev gecindirmeye çalışırken öbür yandan derslerine nasıl calisacaksin?

Keşke her şey kiradan ibaret olsa ama değil, zaten aylık fatura masrafları ve mutfak harcamaların neredeyse 4-5K tutuyor. Hadi masrafları geçtim; evin temizliği, yemek yapma, çamaşır yıkama gibi tüm işleri kendin halledeceksin biliyorsun değil mi?

@Reend dusundurucu olan nedir dostum?

Kusura bakma geç yazıyorum üniversite okumayacagim ayrıyeten Meslek lisesinde olduğum için ve mantıken 12. Sinif olduğum için sabah 8 - 3.30 staj görüp okula gitmeyeceğim yani kısaca para kazanacağım Ve Bir isim daha var hazırda. Diğer türlü evde herkes çalıştığı için yine yemek ev temizliği camasir yıkama gibi işleri ben yapıyorum.

Geri
Yukarı