17 Yaşında kredi kartı nasıl alınır?

Sende şans var peki ne kadar limit verdiler.
Yani bana göre şanslısın.

Benim maksat ürün alırken cebim de param kalsın o yüzden çok istiyorum bir yandan geri kalan paraya altın almak için.
Ama ailem korkuyor böyle çok büyük faiz alıyor sanıyorlar tam bilmiyorlar.
Nakit alışveriş her zaman daha iyidir. Bende senin zamanlarında kredi kartı çıkartmıştım ancak bir süreden sonra çıkmaza giriyorsun. Yine tekrardan seni tebrik ediyorum bu yaşta çalışmaya başlamışsın ancak kredi kartı kullanmak yerine bütçe ayarlaması yapman hem şuan için hemde önündeki zamanların için daha iyi olacaktır.

Kredi kartını niçin çıkarmak istiyorsunuz? Taksitle almak istediğiniz bir şey mi var, krediye mi ihtiyacınız var? @716143 arkadaşımızın dediği gibi bulaşmamanı öneririz. Yıllık ücretler, faizler, tahsilat ücretleri bayağı zarara uğratıyor.

G29 almak için zaten 4ay taksite faiz almıyorlarmış.

Ama anlamadım ben ürün almasam bile faiz mi ödeceğim böyle bir şey ilk defa sizden duydum.

Ama anlamadım ben ürün almasam bile faiz mi ödeceğim böyle bir şey ilk defa sizden duydum.
Evet doğrudur kredi kartıyla herhangi bir işlem yapmasanız dahi yıllık aidat ücretleri bulunmaktadır. Ayrıca ödeme yapamadığınız vakit veya asgari tutarı ödediğinizde belirli bir miktarda faiz ücreti yansıtılır.

Evet doğrudur kredi kartıyla herhangi bir işlem yapmasanız dahi yıllık aidat ücretleri bulunmaktadır. Ayrıca ödeme yapamadığınız vakit veya asgari tutarı ödediğinizde belirli bir miktarda faiz ücreti yansıtılır.

Peki bu ücret ne kadar hocam yıllık toplam? Bilginiz var mı?

Yanlış anlaşılmak istemem ancak 17 yaşında olduğunuz söylediniz ve sanırım almak istediğiniz ürün 10000 tl civarlarında. Herhangi bir bankanın 17 yaşında ki bir bireye bu kadar limit vereceğini düşünmüyorum.

Anladım hocam ama 500TL'yi geçer mi 1 yılda.
Şöyle diyeyim garanti bankasının yanlış hatırlamıyorsam yıllık kullanım ücreti 250 tl civarlarındaydı. Ayrıca kullanım faizleri var bunlar senin harcama tutarına göre değişiklik gösterebilir.

Yanlış anlaşılmak istemem ancak 17 yaşında olduğunuz söylediniz ve sanırım almak istediğiniz ürün 10000 TL civarlarında. Herhangi bir bankanın 17 yaşında ki bir bireye bu kadar limit vereceğini düşünmüyorum.

Şöyle diyeyim Garanti Bankası'nın yanlış hatırlamıyorsam yıllık kullanım ücreti 250 TL civarlarındaydı. Ayrıca kullanım faizleri var bunlar senin harcama tutarına göre değişiklik gösterebilir.

Sanırım bundan bash ediyorsunuz hocam.
Bu arada aylık gelire göre diye biliyorum verdikleri kredi bir de hangi tarih de hemen zamaninda ödemiş mi gibi şeylere bağlı diye biliyorum öyle zamanla yükseliyor değil mi?

Sanırım bundan bash ediyorsunuz hocam.
Bu arada aylık gelire göre diye biliyorum verdikleri kredi bir de hangi tarih de hemen zamaninda ödemiş mi gibi şeylere bağlı diye biliyorum öyle zamanla yükseliyor değil mi?

Benim aylık gelirim 10.000 en düşük.

Eğer dediniz gibi ise dayımın kartını kullanırım onda 50k limit var zaten o kullanmıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-06-12-18-36-06-68_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-06-12-18-36-06-68_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    67,1 KB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı