17 yaşında nasıl kilo verilmeli?

figtclup2

Hectopat
Yaşım 17, kilom 175, boyum 170. Çok fazla kilo aldım LoL oynuyordum şu an bıraktım. Sürekli sağlıksız besleniyorum yüzümde bacaklarımda vücudumda sivilceler var kilodan rahatsız oluyorum bazen 200 kilo obez birisi gibi hissediyorum. 63'ten 75'e 2 ayda çıktım önceden boyum 1.73'tü boyumda kısaldı bacaklarım bayağı şişti ve göbek oluştu belediyenin spor tesislerine yazıldım yüzme ve Fitness'a gitmek istiyorum. Ne yapmalıyım? Gerçekten yardıma çok ihtiyacım var öz güvenim çok düştü kızlarla artık rahat rahat konuşamıyorum. Tuhaf hissediyorum eve kapandım sosyal aktivitem yok arkadaşım yok kız arkadaşım hiç olmadı bir kızdan hoşlanmıştım. İlk defa onunlada konuşamadım kendimi beğenmediğimden o da beni beğenmez diye, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka, kalori açığı oluşturman lazım ama ilk önce bence bi' doktora danışman gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşım 17, kilom 175, boyum 170. Çok fazla kilo aldım LoL oynuyordum şu an bıraktım. Sürekli sağlıksız besleniyorum yüzümde bacaklarımda vücudumda sivilceler var kilodan rahatsız oluyorum bazen 200 kilo obez birisi gibi hissediyorum. 63'ten 75'e 2 ayda çıktım önceden boyum 1.73'tü boyumda kısaldı bacaklarım bayağı şişti ve göbek oluştu belediyenin spor tesislerine yazıldım yüzme ve Fitness'a gitmek istiyorum. Ne yapmalıyım? Gerçekten yardıma çok ihtiyacım var öz güvenim çok düştü kızlarla artık rahat rahat konuşamıyorum. Tuhaf hissediyorum eve kapandım sosyal aktivitem yok arkadaşım yok kız arkadaşım hiç olmadı bir kızdan hoşlanmıştım. İlk defa onunlada konuşamadım kendimi beğenmediğimden o da beni beğenmez diye, yardımcı olursanız sevinirim.
175 değilde 75 kilo olduğunuzu varsayıyorum. Fitnessa başlayıp hocanızdan uygun bir program alın veya internette örnek full body programlar aratın ve ağırsağlam berkaytürkkan güray aydın gibi insanların yeni başlayanlara uygun programlarıyla başlayın, antrenman sonrası 15 20 dakika kardiyo yapın. Sağlıksız herşeyi hayatınızdan çıkartın ve kalori açığı verebilmek için sağlıklı yiyecekleri gün içerisinde düşük porsiyonlarla tüketin. Yüksek protein yüksek sebze ve düşük karb yağ yaparsanız her türlü zayıflayacaksınızdır zaten.

175 değil de 75 kilo olduğunuzu varsayıyorum. Fitnessa başlayıp hocanızdan uygun bir program alın veya internette örnek Full body programlar aratın ve Ağırsağlam berkaytürkkan güray aydın gibi insanların yeni başlayanlara uygun programlarıyla başlayın, antrenman sonrası 15 20 dakika kardiyo yapın. Sağlıksız her şeyi hayatınızdan çıkartın ve kalori açığı verebilmek için sağlıklı yiyecekleri gün içerisinde düşük porsiyonlarla tüketin. Yüksek protein yüksek sebze ve düşük karb yağ yaparsanız her türlü zayıflayacaksınızdır zaten.

Sağ olun hocam yazarken bir yanlışlık olmuş 75 kiloyum kilo verirken herhangi bir sarkma falan olur mu ve ben kendimi bildim bileli sağlıksız beslenirim bel simidi falan var çok yağlıyım yağları nasıl verebilirim?

Sağ olun hocam yazarken bir yanlışlık olmuş 75 kiloyum kilo verirken herhangi bir sarkma falan olur mu ve ben kendimi bildim bileli sağlıksız beslenirim bel simidi falan var çok yağlıyım yağları nasıl verebilirim?
Sarkma olmaz. Yazdığım şeyler zaten kilo vermek için değil önceikle bel simidi dediğimiz yağları eritmeniz için önemli olan şeyler.

Geri
Yukarı