17 yaşında olan birisi için 5 saat uyku yeterli mi?

Öncelikle eğer benim gibi YKS'ye çalışıyorsan sana önerim en kötü 8 gibi uyanmış ol ve dersine çalış. Uyku konusuna gelince, ben de normalde uyursam 8-9 saat uyurum ama sınava çalıştığımdan dolayı 5-6 saat uyuduğum günler oluyor. Uyanırken zorluk çekiyorum ama kahvaltı ve kahve sonrası gayet de verimli ders çalışıyorum.

Öncelikle eğer benim gibi YKS'ye çalışıyorsan sana önerim en kötü 8 gibi uyanmış ol ve dersine çalış. Uyku konusuna gelince, ben de normalde uyursam 8-9 saat uyurum ama sınava çalıştığımdan dolayı 5-6 saat uyuduğum günler oluyor. Uyanırken zorluk çekiyorum ama kahvaltı ve kahve sonrası gayet de verimli ders çalışıyorum.

Ama yine de yeterli olmayabilir bu.

Bence herhangi birinin az veya çok demesine takılma. Uyandığında uykusuz hissediyorsan bir sonraki gün 1 saat daha uyuyabilirsin. Çünkü gün içerisindeki harcadığın enerji ile uyku ihtiyacın değişir...

Bende ters etki yaptı 1 hafta denedim 1 hafta sonra uyku düzenini bozunca 12 saat kadar uyumak durumunda kaldım. En düşük 8-8.5 saat uyunmalı. Hem şimdiden bu kadar zorlamana gerek yok bence. Zeka gerektiren işler için uykuyu iyice almak şart.

Geri
Yukarı