17 yaşında saç dökülmesi

Made In Turkey

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Henüz 17 yaşındayım. Genetik olarak değil çünkü amcalarımın ve dayılarımın hepsinin saçı var. Ama ben 17 yaşında olmama rağmen saçlarım çok seyrekleşti. Doktora gittim defalarca kez. Mevsimsel dedi, sarımsak kullan, zeytinyağı kullan falan dedi ama herhangi bir değişiklik olmadı. Bıttım sabunu adında bir sabun aldım açıkçası faydasını da gördüm dökülme büyük ölçüde durdu gibi ama saçlarım çok seyrek. Artık moralim iyice yerle bir oldu, alay konusu oldum. Bu konuda bilgi sahibi arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Not: Saçımı üç günde bir bıttım sabunu ile yıkıyorum.

Henüz 17 yaşındayım. Genetik olarak değil çünkü amcalarımın ve dayılarımın hepsinin saçı var. Ama ben 17 yaşında olmama rağmen saçlarım çok seyrekleşti. Doktora gittim defalarca kez. Mevsimsel dedi, sarımsak kullan, zeytinyağı kullan falan dedi ama herhangi bir değişiklik olmadı. Bıttım sabunu adında bir sabun aldım açıkçası faydasını da gördüm dökülme büyük ölçüde durdu gibi ama saçlarım çok seyrek. Artık moralim iyice yerle bir oldu, alay konusu oldum. Bu konuda bilgi sahibi arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Kesinlikle bir çözümü vardır dostum alay konusu olmana gerçekten zamanında yaşamış biri olarak üzüldüm.

Kan testi yaptırıp demirinize bakın.

Hocam çok bilgili değilim fakat abim ve bende de dökülmeler oluyor o yüzden az çok bir şeyler söylemek isterim.
Öncelikle yatak örtülerinizi ve yastık kılıflarınızı haftada 1 değiştirin hem sivilce vs. içinde iyi gelir.
Sık sık duş almayın ortalama 2 veya 3 günde bir alın ve saçlarınıza güzel masaj yaparak şampuan yapın.
Strese bağlı saç dökülmeleri olabilir ki muhtemelen deprem okul ekonomik kriz vs. derken sizde çok streslisiniz galiba. Stres yapmayın gibi saçma şeyler söylemeyeceğim herkes stres olabiliyor ki bunu bazen fark edemiyoruz. Stresten uzak durun gerekirse haberler falan izlemeyin kendinizi rahatlatın sevdiğiniz şeyleri yapın.
Kullandığınız şampuanlara veya sabunlara dikkat edin alerjiniz olabilir. Her şampuanı test edin en iyi sonucu hangisi veriyorsa onunla devam edin. (sık şampuan değişikliği sağlıksız saçlara da sebep olabiliyor hocam yani kullandığınız özel bir şampuan veya sabun varsa ki bıttım sabunu yazmışsınız onu uzun süre kullanmaya devam edin sağlıklıdır da)
Kan testide yaptırabilirsiniz veya check up.
Benim söyleyeceklerim bu kadar hocam daha bilgili birileri varsa onların önerisini de okuyabilirsiniz fakat en iyisi eğer durum gerçekten ciddi ise başka hastanelere falan gidin. Ben sırf tırnak batması ameliyatı olmak için 1 özel 3 hastane gezdim hiçbiri yapmadı en son devlet hastanesine gidip olmuştum. Bazen doktorlarımız iyi denk gelmeyebiliyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı