17 yaşında saç dökülmesi

Ravage

Decapat
2 yıl kadar önce saçlarım yavaş yavaş gevşemeye ve hafif çektiğim zaman kopmaya başlamıştı. O zamandan beride dökülmeye devam ediyor. Pek takmıyordum, taki kelleştiğimi fark edene kadar. Her duş aldığımda onlarca tel düşüyordu fakat bende şöyle bir durum var, saçlarım (sadece saç değil, vücut kılları vs.) çok hızlı uzuyor. "Herhalde böyle telafi ederim" diyordum mal gibi kendi kendime. Tepeden hafif kelleşmeye başladım baya moral bozucu. Anne ve baba tarafımdada kel olan yok bir istisna var, oda dayım ama onunda yaşı 37 ve yeni dökülmeye başladı. Tipimde kayıktı zaten en azından gür saçım var diyordum onuda çok gördü zalim kader. Bu arada saç kazıtmak cidden işe yarıyormu, kelleşmeyi önlediğini iddia eden şampuanlar gerçek mi? Son bir soru daha, şu andan itibaren dökülmeye başlasa ne zaman kel kalırım? Teşekküler.

Henüz yeni başladığına göre çok geçmeden bir dermatolojiye (cildiye) görünmeni tavsiye ederim. Yapılabilecek bir şey varsa zaten doktor söyler. Genetikse en fazla dökülme süresini geciktirebilirsin, fazlası olmaz.

Henüz yeni başladığına göre çok geçmeden bir dermatolojiye (cildiye) görünmeni tavsiye ederim. Yapılabilecek bir şey varsa zaten doktor söyler. Genetikse en fazla dökülme süresini geciktirebilirsin, fazlası olmaz.
Bak bu olmadı :/ umarım genetik değildir. Bir ekleme daha yapayım, bazen çok sinirleniyorum ve yalnız olmadığım ortamlarda stres seviyem artıyor. Annemde çok sinirli ve onunda stres sorunları var galiba. Sinir ve stresin saç dökülmesine yol açtığını duydum.

Evet hocam stres de saç dökülmesindeki en büyük etkenlerden birisidir. Bence erteleme, bir an önce doktora gitmeni tavsiye ederim.

Kan tahlili yaptırıp duruma göre tedavi alacağım galiba. Bu arada şampuan öneriniz ve saç bakımı için tavsiyeniz var mıdır efenim?

Kimyasal içeren bütün şampuanlardan uzak dur, ben şahsen Dalin kullanıyorum :D Saçlarım genetik olarak döküldü ve 22 yaşında seyrek saçla kaldım, artık çok geç olduğu için buna özel şampuanlar, vitaminler vesaire kullanma gereği duymuyorum. O yüzden o tarz şampuan önerisi yapamayacağım ama kimyasal olmamasına özellikle dikkat et.

Kimyasal içeren bütün şampuanlardan uzak dur, ben şahsen Dalin kullanıyorum :D Saçlarım genetik olarak döküldü ve 22 yaşında seyrek saçla kaldım, artık çok geç olduğu için buna özel şampuanlar, vitaminler vesaire kullanma gereği duymuyorum. O yüzden o tarz şampuan önerisi yapamayacağım ama kimyasal olmamasına özellikle dikkat et.
Adınıza üzüldüm hocam. Bu arada cahilliğime verin, şimdi günlük kullandığımız şampuanlar kimyasal mı oluyor (head&shoulders, nivea vs) ? Teşekkürler.

Uygun Şampuan'lar kullan ve stresten uzak dur ve kafana masaj yap
Tavsiyelerinize uymaya çalışacağım. Sağolun.

Estağfirullah hocam, evet; Clear, Blendax, Head&Shoulders gibi bilinen şampuanlar her zaman kimyasal bileşenler bulundurur. Ancak bebekler hassas bir konu olduğu için firmalar bebe şampuanlarında kimyasal kullanmazlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı