17 yaşında saç dökülmesi

İlacın neresi yanlış ?
İlacin kullanılma sebebi dökülme değil mi zaten? Dökülmedikten sonra neden kullanılsın? Dökülmemesi için ihtiyacınız olan tek şey ara sıra şampuan, soğuk su ve vitamin. Bir de en yakın zamanda stresten kurtulmak. Evet muhtemelen en zoru bu olurdu.

Finasteridede bir prostat ilacıdır. Yan etkileri fazladır fakat görülme yüzdeleri çok fazla değildir. 17 yaşında dht baskılamakta çok sakıncalıdır çünkü dht hormonu gelişme ve büyümede çok önemli rol sahibidir. Bence arkadaşın şu an yapması gereken dediğin gibi kan değerlerine baktırmak kötü alışkanlıklardan kurtulmak. Bu yaşta kullanabileceği bir tek minoxidil.

Kan tahlilimde saçıma etki eden bir şey çıkmamıştı dediğiniz gibi 20'li yaşlarımda bu ilaçları kullanmayı düşünüyorum araştırayım biraz.

Kardeşim benim de senin yaşlarında başlamıştı dökülme, sonrasinda saç ektirmeye kadar gitti, sana keşke yapmasaydim dediğim seyleri söylemek istiyorum belki faydasi olur diye, saclarini her gün şampuanla yikama, şampuani çok az miktarda kullan (1 TL bozuk para genişliği kadar SA:MP), yikama sirasinda iyi durula, jöle vs kesin kullanma, fön kullanma saclarin ve derisi kalitesizlestikce fön beyazlama yaptirir, saçlarına tedavi uyguluyorsan saclarini kısa tut, imkanin var ise saç klinigine gidip prp yaptir, dökülmeyi önleme ihtimali yüksek. Bir de kesinlikle aşırı sıcak su ile saçlarını yikama.

Çok teşekkür ederim.

İlacin kullanılma sebebi dökülme değil mi zaten? Dökülmedikten sonra neden kullanılsın? Dökülmemesi için ihtiyacınız olan tek şey ara sıra şampuan, soğuk su ve vitamin. Bir de en yakın zamanda stresten kurtulmak. Evet muhtemelen en zoru bu olurdu.
Çünkü saçın dökülmesi vücudundaki androjenlere bağlı ?

Ben saç için herhangi bir ilaç, yağ vb. kullanılmasını kısmen yanlış buluyorum. Size önerim şampuanı bile 2-3 duşta bir kullanmanız ve şampuan harici herhangi bir kimyasalı saçınıza değirmemeniz. Duşa girmeden 15 dakika önce saçınıza yumurta sürebilirsiniz. Hem gürleştiriyor hem de köklere sağlıklı diye biliyorum. Hafta sonu kendim de deneyeceğim. Ayrıyeten herhangi bir kalp rahatsızlığınız yoksa size şiddetle soğuk su ile yıkanmanızı öneriyorum. Gerçekten saç hem çok uzun süre yağlanmıyor hem de saç telleri kalınlaşıyor. Bizzat kendimden deneyimledim.
Hocam saça yumurta sürmekmiş soğuk duş almakmış falan bunları genetik saç dökülmesi yaşayan özellikle erken yaşta yaşayan birine söylemek çok saçma olur. Bu söylediklerinin genetik saç dökülmesi yaşayan birine hiçbir faydası olmayacak. Ha 10 ayda kaybediceği saçı 12 ayda kaybeder belki senin dediklerini yaparsa :)

Benim de başım saç dökülmesi ile beladaydı. Sonra bir gün şampuanı azaltıp soğuk su ile duş almaya başladım ve artık çok nadir dökülüyor. Demek ki sadece androjene bağlı değilmiş.
Hocam şu aradaki farkı unutmayalım. Saç dökülmesi ile kelleşme aynı şey değildir. Senin saçın günde 80 tel dökülüyordur ama saçının hiçbir kısmında kelleşme yoktur. Benimde saç dökülmem zaman zaman yavaşlıyor zaman zaman hızlanıyor ama sonuç olarak kelleşmeye devam ediyorum.

O kadar da ağır bir ilaç değil. En fazla sakal çıkartmaz o yaşta.

Hocam çok ağır yan etkileri var ama görülme olasılığı çok çok az. Bu yan etkiler hemen hemen çoğu ilaçtada var zaten. Kullanan 100 kişiden 95'i bu yan etkileri görmüyor. Ama görenlerde var. Dediğin gibi çok ağır bir ilaç değil ama 17 yaşındaki birinin kullanmaması gerekiyor. Enazndan bir 19 20 yaşına gelmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı