17 yaşında saç dökülmesi

dutyd

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bu aralar çok kafaya taktım elimi saçıma attıgımda bazen hiç gelmiyor bazen 2-3 tel geliyor ya da saçımı havluyla kurularken havluda bayağı saç oluyor saçımı kuruturken falan lavabo ya düşüyor saçımın dipleri de gözüküyor biraz ne yapmam lazım?

Lise zamanı arkadaşlarla biz de doktora gitmiştik bu konu üzerine, sınavlar vs. olduğu için normal demişti. Herhangi bir tedavi de uygulanmadı. Ayrıca kalp çarpıntısı, ritim bozukluğu gibi şeyler de vardı.

Demem o ki stresten olabilir fakat olmayabilir de, uzmana danışmakta fayda var.

Genetik olarak ailenizde kellik var mıdır ? Buna göre bir yol izleyebilirsiniz. Çünkü genetikse bir çaresi yok zamanı gelince dökülecekler maalesef. Yine de bir cildiyeye görünün.

Elini her attığında belirli miktarda saçların dökülüyorsa bu anormal olarak kabul edilebilir. Saçlarının diplerinin gözükmesinin bu durumlada doğrudan bir alakası yok. Kafana takarsan strese bağlı dökülmelerin artabilir. Üstesinden gelemiyorsan bir dermatoloji bölümüne gidip birkaç kan testi yaptırabilirsin. Gerek görülürse vitamin takviyesi ve saç bakım ürünleri alabilirsin.

Saçınız uzun mu? Uzunsa ondan kaynaklı olabilir. Çünkü kısa saça oranla saçlara daha az protein düşüyor. Ben de 17 yaşındayım bende de sizde olduğu kadar olmasa da bende de var. Yazın saçımı jilete vurdurmayı düşünüyorum. Sonra da ozon yağı ile yağlayacağım :)

Merhaba arkadaşlar, bu aralar çok kafaya taktım elimi saçıma attıgımda bazen hiç gelmiyor bazen 2-3 tel geliyor ya da saçımı havluyla kurularken havluda bayağı saç oluyor saçımı kuruturken falan lavabo ya düşüyor saçımın dipleri de gözüküyor biraz ne yapmam lazım?

Günlük 80-90 saç teli dükülmek normal bir şey.

Stresten olabilir stres etmemeyi bırakmalısın akışına bırak olayları ve saç dökülmesi biraz kötü olsa da herkesin dökülüyor belli bir yaşta merak etme doktora gidip önlem alabilirkin ekstra olarak vitaminden kaynaklıda olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı