17 yaşında saçların dökülmesi normal mi?

çaysecici

Hectopat
Merhaba herkese. Konuyu okuyan herkese öncelikle teşekkürler. 17 yaşındayım. Sacım kulak memesi mesafesi uzunlukta ve coğu zaman dökuluyor. Genelde duşta dökuluyor. Gün icinde neredeyse hiç görmuyorum. Gördugum oluyor arada. Bilgisi fikri olan varsa birkaç tüyo verebilir mi nasıl durdurabilirim? Genetik de olabılır diye düşündüm. Baba tarafında kellık var ancak oğullar sac genini anne tarafından alır diye bir şey görmüştüm. Ne kadar doğru bilmiyorum. Bir de genetik olabilirse de bu yaşta başlaması normal mi? Bana anormal gelirdi genetikse. Eğer bir cözum bulamazsım kendim doktora danışacağım.

Uzun saçın dökülmesi normal falan değil. Sadece uzunluğundan ötürü dökülmesi çok göze çarpıyor.

Eczanelerde prostat ilacı olarak satılan içerisinde Finasterid bulunan bir ilaç var. Onu alıp bir tabletini (zaten çok küçük) 3 e bölüp, 3 günde bir, 1 parça olacak şekilde kullanırsan saçların asla dökülmez. Sadece erkekler için geçerli bu, testosteronun oluşturduğu saç dökülmesine sebep olan DHT enziminin inhibitörü yani engelleyicisi. Buda benden bir life-hack.

Ekstradan buna da bakmanı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba herkese. Konuyu okuyan herkese öncelikle teşekkürler. 17 yaşındayım. Sacım kulak memesi mesafesi uzunlukta ve coğu zaman dökuluyor. Genelde duşta dökuluyor. Gün icinde neredeyse hiç görmuyorum. Gördugum oluyor arada. Bilgisi fikri olan varsa birkaç tüyor verebilir mi nasıl durdurabilirim? Genetik de olabılır diye düşündüm. Baba tarafında kellık var ancak oğullar sac genini anne tarafından alır diye bir şey görmüştüm. Ne kadar doğru bilmiyorum. Bir de genetik olabilirse de bu yaşta başlaması normal mi? Bana anormal gelirdi genetikse. Eğer bir cözum bulamazsım kendim doktora danışacağım.

O mantık yanlış btw. Benim saç sıklığım yoğun, duşta bende de 10-20 tel dökülüyor. Bunda pek bir şey yok. Saçım çok gür. Saçımı 3'e vursam da 1 ay içinde tekrar kesilecek kadar uzuyor. Umarım da böyle devam eder.

Uzun saçın dökülmesi normal falan değil. Sadece uzunluğundan ötürü dökülmesi çok göze çarpıyor.

Eczanelerde prostat ilacı olarak satılan içerisinde finasterid bulunan bir ilaç var. Onu alıp bir tabletini (zaten çok küçük) 3'e bölüp, 3 günde bir, 1 parça olacak şekilde kullanırsan saçların asla dökülmez. Sadece erkekler için geçerli bu, testosteronun oluşturduğu saç dökülmesine sebep olan dht enziminin inhibitörü yani engelleyicisi. Bu da benden bir Life-hack.

Ekstradan buna da bakmanı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tiyatroya gitmiştim, çok etkilenmiştim ondan. Milleti sürekli ilaçlara veya takviyelere yönlendirip durmayın artık.

Merhaba herkese. Konuyu okuyan herkese öncelikle teşekkürler. 17 yaşındayım. Sacım kulak memesi mesafesi uzunlukta ve coğu zaman dökuluyor. Genelde duşta dökuluyor. Gün icinde neredeyse hiç görmuyorum. Gördugum oluyor arada. Bilgisi fikri olan varsa birkaç tüyor verebilir mi nasıl durdurabilirim? Genetik de olabılır diye düşündüm. Baba tarafında kellık var ancak oğullar sac genini anne tarafından alır diye bir şey görmüştüm. Ne kadar doğru bilmiyorum. Bir de genetik olabilirse de bu yaşta başlaması normal mi? Bana anormal gelirdi genetikse. Eğer bir cözum bulamazsım kendim doktora danışacağım.

Ben 14 yaşındayım duştan yanı sıra normal hayatta da dökülüyor.

Geri
Yukarı