17 yaşında sadece tek sevgilim oldu

Gerçekten saçma bulduğunu zannetmiyorum.
Ergenlik döneminde görünce ister istemez istiyorsun kız arkadaşının, sevgilinin olmasını.

20'li yaşlara gelip hiç sevgilisi olmayanların, sevgili yapma, boş iş gibi saçma söyleyişlerde bulunmasını da doğru bulmuyorum.

Karşı cinse karşı yoğun hisler içerisinde olunan dönemler bunlar. Sende o hissiyat yoksa hormonlarında bir problem vardır. Ama büyük ihtimalle acayip ilgi duyuyorsun fakat kızlar sana gelmiyor. Sende kendini böyle avutuyorsun. "Sevgili yapmak boş iş, saçma buluyorum vb."

Yanlış anlamayın beni, belki linç yiyeceğim ama söyleyeceğim. Bence sevgili boş iş. Her yönden masraf, israf yani. Bu işin evlilik, düğün, hediye, gezme, aktivite, etkinlikler gibi para gerektiren şeyleri var. Aynı zamanda 1 tane sevgilim oldu diye. Canını boş yere sıkma. Hayatında daha önemli şeyler vardır. Onlara yoğunlaş. Bu tür şeyler gelip geçici. Kasma kendini.

Bu yaşa geldin 1 sevgilin mi oldu? En az 300 olması gerekiyordu seni ezik ilan ediyorum 😫😡

Bu arada çoğu insan yanlış anlamış benim olayı başlık yüzünden sanırım benim hatam. Arkadaşlar ben açıkcası bütün kızları istemiyorum, bir sürü sevgilim olsun da istemiyorum, demek istediğim şey bir sevgilim oldu sadece benim gibi insanlar var mı diye merak edip açtım konuyu. Ve doğrusunu söylemek gerekirse yaşıtlarım genel olarak anlamasın ama çoğu yaşıtlarım her gün bir sevgili değiştirdiği için, her gün bir insana seni seviyorum dedikleri için iğreniyorum sanırım o yüzden sevgili yapmak istemiyorum boş iş diye görüyorum. Benim korkum da onlardan birine denk gelip samimiyetsiz ve tamamen yalandan oluşan bir ilişki olması.

23 yaşındayım benim de bir elin parmağını geçmez. Hepsi de kısa süreliydi, çocukluktu. Son 4-5 senedir yaşamıyorum öyle bir şey.
Kafa dengi birisinin karşına çıkması lazım. Göreviniz olduğu için buluşup canım, cicim muhabbeti değil her konudan konuşabilmeniz, hayat arkadaşı olabilmeniz lazım.
Hayat arkadaşının olması çok güzel bir duygu olur.
Bunları 17 yaşında birisinden alamazsın ve 17 yaşındayken karşındakine bunları veremezsin diye düşünüyorum. En azından genelleme yapılırsa sonuç bu oluyor.
İnan o kadar şey var ki kafana takacağın en son konu bu olsun.
Hayat karşına çıkarır doğru kişiyi bir gün.

17 yaş için normal ve arada yalnız kalmayı istemek de gayet doğal. Çorap değiştirir gibi sevgili değiştirdiğim seneler de oldu, hiç sevgilimin olmadığı yıllar da. Çok fazla ilişkin olursa bunun geri dönüşü ağır olabiliyor. Çünkü bu tecrübeler seni hissizleştirmeye ve ruhen törpüleme başlıyor. En kötüsü de bir süre sonra aşk olaylarından keyif alamamaya, heyecanını kaybetmeye başlıyorsun. Ne bunun olmasına izin ver ne de çok uzun süre yalnız kalıp ilişkilerden kendini soyutla.

O nasıl bir başlıktır. Millet yaşıyla uyumlu olsun diye bebeklikten beri her sene sevgili mi değiştiriyor sanıyorsun. O yaşta hiç olmasa bile çokta önemli değil. Daha işin başındasın.

Hocam kusura bakmayın normalde yazmam konu sahibini kırmamak için ama bu sefer söyleyeceğim, bu kadar boş bir konu görmedim.
Ben de bu kadar boş bir konu görmedim.

Bence kasma bu kadar. 1 sevgilin olması gayet normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı