17 yaşında yapılması gerekenler

Şimdi 20 yaşındayım. Tekrar lise yaşıma gelebilseydim neler yapmazdım diyorum şimdi kendime ama o zamanki psikolojim ve şimdiki psikolojim çok farklı. O yüzden kendine çok yüklenme ama tabii dışardan bir göz olarak sana demeliyim ki bol kitap oku, klasiklerden korkma asla sıkıcı değiller neden klasikleşmiş olduklarını düşün. Dil öğrenimine önem ver, İngilizce ile sınırlı kalma, sana enfes bir bakış açısı kazandıracaktır. Ölü ozanlar derneği filmini şiddetle öneriyorum. Müzikle uğraş. Tüm bu dediğim şeyler kendini daha iyi tanımana yardım edecek ki bu bir insanın hayatında en çok önem vermesi gereken konulardan biri. Hobilerine odaklan. Tüketmeden üretemeyiz fakat hayat boyunca tüketici olmak gibi bir gaflete kapılma. Genç olduğunu ve ölümlü olduğunu unutma. Tekrar 17 yaşına gelemeyeceksin. Kendini keşfet, insanları keşfet, dünyayı keşfet. Sana bir de şarkı atayım da beğenip ara ara dinlersen beni ve dediklerimi hatırla.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Seneye sınavınız yok mu? Bu soruyla bana fazla rahatmışsınız gibi geldi. Neden sınava çalışmıyorsunuz?
Hocam, artık akademik kariyerin ekmek kazandıracağını düşünmeyen öğrenciler de var.
Bu sebeple kimisi zamanının çoğunu sınava, kimisi ise farklı alanlarda çabalayıp, emek sarf ediyor.
Şahsen sadece diploma ile iş bulanabiliceğini düşünmüyorum bu devirde, öbür mezun ile benim farkımı ortaya koyan şey ne yaptıklarımız olucak.

Siz neler yapardınız 17 yaşında olsanız ve neler yaptınız 17 yaşındayken diyeyim sosyal faaliyet, yaşayış olarak falan?

Sosyal faaliyet yapabilecek ortam mı var? Pandemiden doğru dürüst akranlarımı yüz yüze göremiyorum. Çok sosyal birisi de değilim ama insan görmek istiyorum.

Sadece ders çalışıp, can sıkıntısı olunca oyun ve müzik açıp kafa dağıtıyorum. Ama oyunları da YKS yüzünden mecburi sildim. 17 değil, 60 yaşında bir emekli amca gibi hissediyorum kendimi.

Selam arkadaşlar 17 yaşında birinin hayat tarzı nasıl olmalıdır hangi sosyal faaliyetler içerisinde bulunmalıdır?

Siz neler yapardınız 17 yaşında olsanız ve neler yaptınız 17 yaşındayken diyeyim sosyal faaliyet, yaşayış olarak falan?

Çok mu boş yaşıyorum ona göre değerlendirme yapacağım :)

Eki Görüntüle 957629
A1 Motor ehliyeti alabilirsin.
Ufak çaplı çalışabilirsin.
Kendine bir şart koyup onu yapabilirsin (Teklonojik Alet).
Düzenli gezilere katılabilirsin .
Spora Fitness'a gidebilirsin .
Daha çok var ama aklıma gelmiyor :)

Yeni konular

Geri
Yukarı