17 yaşında yurt dışına çıkılabilir mi?

Silea

Hectopat
Yer
İstanbul,Türkiye
Daha fazla  
Yaşım 17. Yeni Zelanda ve birçok Avrupa ülkeleri vasıfsız inşaat işçileri arıyor. Timberlab Solutions, Japan Homes, Adecco gibi şirketler bunlardan bazıları. Sırf inşaat işi olmak zorunda da değil fakat oradaki fırsatlar buradan eminim çok daha iyidir.

Ezcümle sorum şu: 18 yaşından önce yani reşit olmadan önce yurt dışına tek başına çıkılır mı? (Gerçi 18'ime de 7 ay gibi bir süre kaldı.) Neler gereklidir? (Detayıyla anlatabilirsiniz. Şu miktarda para, pasaport vb.)

Şimdiden teşekkürler.

Yaşım 17. Yeni Zelanda ve birçok Avrupa ülkeleri vasıfsız inşaat işçileri arıyor. Timberlab Solutions, Japan Homes, Adecco gibi şirketler bunlardan bazıları. Sırf inşaat işi olmak zorunda da değil fakat oradaki fırsatlar buradan eminim çok daha iyidir.

Ezcümle sorum şu: 18 yaşından önce yani reşit olmadan önce yurt dışına tek başına çıkılır mı? (Gerçi 18'ime de 7 ay gibi bir süre kaldı.) Neler gereklidir? (Detayıyla anlatabilirsiniz. Şu miktarda para, pasaport vb.)

Şimdiden teşekkürler.
18 yaşına gelmeni bekle.

Güzelse beni de çağır. 😀 (!)

Şimdiden teşekkürler.
Bekle bence, bu süre içerisinde de düşünür daha çok araştırma yaparsın.
Beni de hocam, beni de. :) (!)

Daha iş hayatın olmamış, umutsuzluğa kapılman gereken bir durum olmamış yurt dışında amelelik yapma fikrini düşünüyorsun. Yurt dışı iyi güzel ama bu kadar da değil. Sen hele bir derslerine çalış istediğin alanda uğraş ver olmadı o zaman düşünürsün.

Daha iş hayatın olmamış, umutsuzluğa kapılman gereken bir durum olmamış yurt dışında amelelik yapma fikrini düşünüyorsun. Yurt dışı iyi güzel ama bu kadar da değil. Sen hele bir derslerine çalış istediğin alanda uğraş ver olmadı o zaman düşünürsün.

1 - Açık öğretimden okuyorum. Okulu bitirmeme ve diplomayı almama ramak kaldı.
2 - Umutsuzluğa kapılmam gereken bir durum olmamış. Hmm. Sanırım aynı ülkede yaşamıyorum ben seninle.
3 - 2. cevaba ithafen bir sürü iş yerinde çalıştım. Her türlü işi yapmışımdır. İnşaat, tekstil, fabrika. Emek sömürüsüyle köpek gibi çalıştırıp 5500-9000 TL maaş almak ve bunun yetmemesi(ki spor yapıyorum paranın yarısından çoğu buraya gidiyor. E ne kaldı elimde? Bu umutsuzluk sayılmaz mı? Neyse.=)
4- Son cümlene ithafen zaten bence yeterince geç kaldım. İstediğim alanda uğraş verebilmem için şunu biliyor olmam lazım. Tamam emek veriyorum ama o emeğin karşılığını alacağım da. Bunu bildiğim zaman o amaç uğruna sabah akşam çalışırım ki. İş saatlerinin oralarda daha az olduğunun da farkındayım. Elbet zordur. Hatta buradan daha da zordur. Ama işte imkanlar :)

Umarım yeterli cevaplar olmuştur bu yazdıklarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailenizde devlet memuru varsa yeşil pasaport çıkarılabiliyor. Ve birçok ülkeye vizesiz gidilebiliyor diye biliyorum. Ne kadar para lazım sorusuna cevap olarak, iş hayatını, ev hayatını, kısacası orada kurulu düzen yaratabilmek için bence yaklaşık 30/50 binTL gerekiyor. Malum dolar/euro belli. Sana şöyle şu videoyu göstererek umarım umut verebilirim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben bu videoyu izleyince bi' umudum yeşillendi desem yeridir. Bol şans.

Insaatci degil de insaat muhendisi ariyorlar daha cok, mesleki olarak da kaynakci, elektrikci vs. aradiklarini kendi web sitesinden gorebilirsin. Ancak onlarin sisteminde 100 puan tamamlaman gerekiyor calisma vizesi alman icin. Bunun icinde hali hazirda bir Yeni Zelanda sirketinden is teklifi almis veya daha once Yeni Zelanda'da calismis olman gerekiyor. Ben Amerika'dayim Yeni Zelanda'ya gitmeyi dusunuyorum o yuzden bir kac arastirma yapmistim daha once.

Insaatci degil de insaat muhendisi ariyorlar daha cok, mesleki olarak da kaynakci, elektrikci vs. aradiklarini kendi web sitesinden gorebilirsin. Ancak onlarin sisteminde 100 puan tamamlaman gerekiyor calisma vizesi alman icin. Bunun icinde hali hazirda bir Yeni Zelanda sirketinden is teklifi almis veya daha once Yeni Zelanda'da calismis olman gerekiyor. Ben Amerika'dayim Yeni Zelanda'ya gitmeyi dusunuyorum o yuzden bir kac arastirma yapmistim daha once.
Evet öyleymiş. İnceledikten ve anlatıldıktan sonra anladım bunu. Biraz geç bir cevap oldu kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı