17 yaşından sonra boy uzar mı?

85 çok iri be kardeşim. Boyun tam ideal. Bide o baya vücut geliştirirsen varya on numara ;D
80-85-90 civarı nedense çok kaba geliyor, yani bence pek öyle değil :D 85 olan arkadaşım var, 81 olan arkadaşım var, okulumda 90 olan da var. Belki dahası da vardır. Yani inan pek bir fark yok aralarında.

İri kemikli olmanın psikolojik olarak kendini güçlü hissetmek ve fiziksel bir gösteriş dışında bir özelliği yok. Çünkü güç kaslarda, kemikler kas dokusu görevi görmez. :)

Bizim coğrafyamızda yaşayan insanlarda boy uzaması ortalama 21 yaşına kadar sürüyor fakat süt ve süt ürünleri alımı,esneme, germe hareketleriyle ve stressiz bir yaşamla bu süre 25 yaşına kadar uzayabiliyor. Tabi genetiği unutmamalı :)

@Manic Depressive Orası öyle ama ektomorf bir vücut tipi, dar omuz , dar vücut yapısı ile birde mezomorf var. Geniş omuz ve geniş vücut yapısı. İki vücut tipinde de 1.68 boyu karşılaştır bakalım ;)

Bu halk arasında çok bilinen bir şey fakat ''18 yaşına kadar uzayacağın kadar uzarsın sonra uzamanssın'' diye bir genelleme yapmak uygun değil.

Ben 1.85 im çok da güzel bişey değil kardeşim ben söylim sana en iyi boy 1.80
Ne güzel boyun var, neresi güzel değil ki? :D Ha ben de öyle at gibi uzamak istemiyorum öyle anlaşılmasın ama senin boylarına gelsem yeter. Kaç yaşındasın?

Geri
Yukarı