17 yaşındayım boyum ne kadar uzar?

crazydeps

Picopat
Makaleler
2
Yer
C:\Users\crazydeps
Daha fazla  
Meslek
Prodüktör/Yazılımcı
Merhaba dostlar 17 yaşına gireli 3 ay oldu ve boyum 1.64 aşırı kafaya takıyorum benden küçükler hatta yaşıtım kızlar benden uzun.
Annem 1.45 falan babam 1.72 babamı geçemedim daha. Babamı geçsem yeter 1.75 ideal bana göre ama uzayabilir miyim?
Şu zaman kadar hep yavaş uzadım hiç birden boy atmadim acaba birden atar miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar 17 yaşına gireli 3 ay oldu ve boyum 1.64 aşırı kafaya takıyorum benden küçükler hatta yaşıtım kızlar benden uzun.
Annem 1.45 falan babam 1.72 babamı geçemedim daha. Babamı geçsem yeter 1.75 ideal bana göre ama uzayabilir miyim?
Şu zaman kadar hep yavaş uzadım hiçbirden boy atmadim acaba birden atar miyim?

Barfiks esneme duvara esneme yukarı esneme IP atlama bisiklet sürme elma toplama zıplama yüzme basketbol

Bunlar boy uzatır ancak biraz geç kalmışsınız.

Hocam kimse size boy konusunda gerçek bir değer veremez. Boy uzamaası bir sürü nedene dayanabiliyor. Eğer adam akıllı beslenirseniz. Sporu ihmal etmezseniz babanı geçme ihtimalin yüksek. Ama tabiki genetik en önemli faktör.

Benimle yaşıtsın benim de boyum 167 cm ve 55 kiloyum. Benden sana yaşıt tavsiyesi etrafındakilere göre boyunu değerlendirme. Boy uzaması genel olarak genlerle alakalı 21 yaşına kadar yani 4 sene belki çok az uzarsın. Tam ümidin bittiği zaman ise birden uzayabilirsin. Bundan boyu takma bence. Sadece siz sağlıklı beslenin spor yapın gerisini vücudunuza bırakın.

Benimle yaşıtsın benim de boyum 167 cm ve 55 kiloyum. Benden sana yaşıt tavsiyesi etrafındakilere göre boyunu değerlendirme. Boy uzaması genel olarak genlerle alakalı 21 yaşına kadar yani 4 sene belki çok az uzarsın. Tam ümidin bittiği zaman ise birden uzayabilirsin. Bundan boyu takma bence. Sadece siz sağlıklı beslenin spor yapın gerisini vücudunuza bırakın.
Ailenin boyu kaç?

Yeni konular

Geri
Yukarı