170 bin TL araç tavsiyesi

ExarKun

Hectopat
Herkese merhabalar arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi 170 bin TL bütçemiz var ve aile kullanımı ticari ağırlıklı araba bakıyoruz. Araba işlerinden fazla anlamadığımız için sizlere danışmak istedim, mesela; benzinli ve dizel arasında bariz farklar neler? 1.0 ve 1.5 motor ne anlamlara geliyor? Bu konular hakkında naçizane görüşlerinizi bekliyorum.

170bin bütçeniz olduğuna göre sanırım ikinci ele yöneleceksiniz.
Yıllık ödenen vergisi yüksek olsa da sorun yok diyorsanız VW Caddy almalısınız.
Yok, vergisi düşük ekonomik bir araç olsun diyorsanız Ford Tourneo Connect, Tourneo Courier tavsiyem olacaktır.
Caddy ticarinin kalitelisi, Tourneo uygun fiyatlısıdır.
Bu iki araçtan başkasını önermem.

Kimse etiketlemeden geldim. :D Etiketlenmişim mesaj yazarken. :D
Kesinlikle Caddy bakın. Üstüne basa basa öneririm.
Maalesef 200 Bin TL+ bandında 170 Bin TL üstüne fazla çıkamıyoruz. Duster Comfort 1.0 Tce 100 bg 4x2, Kangoo Multix Touch 1.5 Blue dCi 95 bg ve Opel Combo 1.5 Dizel MT-5 102 HP Essentia bakıyoruz en ucuz modellerine yani.

Herkese merhabalar arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi 170 bin TL bütçemiz var ve aile kullanımı ticari ağırlıklı araba bakıyoruz. Araba işlerinden fazla anlamadığımız için sizlere danışmak istedim, mesela; benzinli ve dizel arasında bariz farklar neler? 1.0 ve 1.5 motor ne anlamlara geliyor? Bu konular hakkında naçizane görüşlerinizi bekliyorum.

Benzinli araç benzinle çalışır ve bizim ülkemizde çok yakar dediğimiz araç türlerinden, ama LPG takıldığında az yakar. Dizel araç mazotla çalışır ve az yakar ancak dizel araçların gelecekte yeri pek olmayacak çünkü doğaya benzinli araçlara göre çok daha fazla zarar veriyor. 1.0 ve 1.5 ne oluyor demişsin, onlarda arabanın motorunun hacmini gösterir. Hacim arttıkça yakıt tüketimi ve arabanın gücü artar. Araba konusunda pek bir tavsiyem yok diğer arkadaşlar yardımcı olabilirler. Bu arada az yakar derken ben o anlamda demedim, fiyat ve yakma oranı diye bir şey var. Mesela LPG'li aracın yakıtı çabuk biter ama LPG ucuzdur. Benzinli araç LPG'ye göre daha az tüketir ama benzin pahalıdır.

Geri
Yukarı