170 TL fiber internet için modem önerisi

Ariete

Hectopat
Selamlar.

TurkNet'in fiber aboneliğini kullanmaktayım, taahhüt ettikleri hız 35Mbps. Modeme yakın olduğum odalarda, kablo ile bağlandığım konumlarda bu değerlere pekala ulaşmak mümkün lakin modeme uzak odalarda 6-7Mbps'lere kadar düşmekte.

160-170 TL arası bir bütçem var sinyal alanı geniş VDSL aboneliğimi rahat kullanabileceğim güvenli bir modem tavsiyelerinizi beklemekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir alternetifte uzak odalardan birine wifi uzatıcısı eklemek ben öyle kullanıyorum hiçbir sorun yok

Böyle bir şeyden bahsediliyor ne dersiniz?
170 TL ile istediğiniz sekilde modem almak zor. Belki 2. el de bulursunuz. Yukardaki arkadaşın dediği gibi de sinyal güçlendirici daha saglikli olur.

Peki sorunumu giderebilecek bir yöntem var mıdır?

TP-Link'in Türk Telekom için üretmiş olduğu antenleri içinde saklı olan ürününü kullanmaktayım, modelini maalesef bilemiyorum altında yanında yahut yöresinde bir şey yazmamakta...
yani tahminen o da 2.4ghz'dir (standart) bunu alman uzak odalara inernet girmesini sağlamaz. 400-500 tl lik sağlam bir modem alsan daha ileri teknolojileri olan anca fark yaratır. bana kalırsa extender seçeneği en mantıklısı

Geri
Yukarı