1700 TL 144 Hz monitör önerisi

qrexory

Decapat
Asus VG248QE monitör var. Bu iyi mi kullanan var mı? Bir de Asus VG248QZ modeli var sadece 3D özelliği yok ve 2018'de çıkmış. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

VA panel olup Curved olmayan bir model olmadığı için TN önermek zorunda kalıyorum, TN modeller arasında çok fark olmadığı için de ASUS VG248QE, ViewSonic XG2402 veya DELL S2419HGF modellerinden birini alabilirsiniz.

Fakat bence TN panel bir monitöre para vermeyin. Curved fakat ViewSonic VX2458-C-mhd modeline de bir bakın isterseniz. Fiyat olarak daha uygun, VA panel, renkleri güzel... Tercih edilebilecek bir monitör.
Çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için söylediklerinizi dikkate alacağım. Biraz daha inceledikten sonra buradaki yorumlara tekrar döneceğim.

Ben hâla curved ve normal arasında kaldım onu seçsem diğerine tam olarak bir şey söyleyeceğim. :) Kullanan bir arkadaşım memnun kalmadı hatta değiştirdi falan çok tereddütte kalıyorum.

Samsung LC24FG73FQMXUF (C24FG73) - ViewSonic VX2458-C-mhd Karşılaştırması - Epey

Aradaki fiyat farkına değer mi ki? O fiyat farkına harici hoparlörü de ekleyin, Samsung monitörde hoparlör yok çünkü. Tabii marka olarak Samsung daha iyidir, tercih sizin ama F/P olarak ViewSonic alınası duruyor.
Samsung özellik bakımından çok daha dolu bir model. Quantum Dot, gerçek 8 bit, ayarlanabilir yükseklik, daha parlak panel, daha doğru renkler... ViewSonic'i de test ettim, gayet güzel, harika bir F/P monitörü.

Ben hâla curved ve normal arasında kaldım onu seçsem diğerine tam olarak bir şey söyleyeceğim. :) Kullanan bir arkadaşım memnun kalmadı hatta değiştirdi falan çok tereddütte kalıyorum.
Nedenini söyledi mi hocam arkadaşlarınız? Curved'dan iade edecek kadar nefret eden birilerini ilk defa duyuyorum da :D

Samsung özellik bakımından çok daha dolu bir model. Quantum Dot, gerçek 8 bit, ayarlanabilir yükseklik, daha parlak panel, daha doğru renkler... ViewSonic'i de test ettim, gayet güzel, harika bir F/P monitörü.
Sizce normal monitör alacak olursam Asus VG248QE ve ViewSonic XG2402 hangisini seçmeliyim? Curved alacak olursam hangisini seçmeliyim ?

Sizce normal monitör alacak olursam Asus VG248QE ve ViewSonic XG2402 hangisini seçmeliyim? Curved alacak olursam hangisini seçmeliyim?
FreeSync teknolojisi barındırdığı için XG2402 tercih edin derim. Curved olarak da bütçe sıkıntısı yaratmayacaksa kesinlikle Samsung tercih edin; yaratacaksa ViewSonic VX2458 modelini alabilirsiniz.

Curved olayına da çok takılmayın bence. Oyun oynarken, film izlerken fark edilmiyor hiç. Hatta oyunlarda yanları hafif kavisli olduğu için avantaj sağladığı bile oluyor.

FreeSync teknolojisi barındırdığı için XG2402 tercih edin derim. Curved olarak da bütçe sıkıntısı yaratmayacaksa kesinlikle Samsung tercih edin; yaratacaksa ViewSonic VX2458 modelini alabilirsiniz.

Curved olayına da çok takılmayın bence. Oyun oynarken, film izlerken fark edilmiyor hiç. Hatta oyunlarda yanları hafif kavisli olduğu için avantaj sağladığı bile oluyor.
MSI'ın curved monitörü vardı o nasıl peki sizce ?

Konu açmamak için bende buraya yazayım dedim
Ryzen 2600x
Gtx 1070
Var maksimum bütçem 1500 tl 24 inç ten büyük monitör istemiyorum acaba 2k monitör mü almalıyım yoksa full hd monitör mü tavsiye edersiniz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı