1700 TL 144 Hz monitör önerisi

qrexory

Decapat
Asus VG248QE monitör var. Bu iyi mi kullanan var mı? Bir de Asus VG248QZ modeli var sadece 3D özelliği yok ve 2018'de çıkmış. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Hocam monitör ile ilgili düşünceleriniz neler almaya değer mi fiyat olarak gayet uygun performans konusunda veya curved olması sıkıntı çıkartıyor mu? Parlaklığı vs. nasıl genel bir yorum alabilir miyim?
Şimdiye kadar verdiğim fiyatı en çok hakeden ürünlerden biri diyebilirim. Bana göre tam bir fiyat / performans ürünüdür. Curved olması benim daha çok hoşuma gidiyor, bu biraz da size kalmış bir durum. CS-GO oynayan biri olarak parlaklığının güzel olduğunu söyleyebilirim. Zaten elle de ayarlıyabiliyorsunuz. Kendinize göre ayarlayabileceğiniz daha çok ayarı var, güzel özellikler sunan bir monitör. Farklı farklı modları var. (Mono, web, oyun, MAC vs. ) Düşük giriş gecikme ve mavi ışık filtreleme ayarı da bulunmakta. Sonuç olarak tavsiye edebileceğim bir monitör.

Şimdiye kadar verdiğim fiyatı en çok hakeden ürünlerden biri diyebilirim. Bana göre tam bir fiyat / performans ürünüdür. Curved olması benim daha çok hoşuma gidiyor, bu biraz da size kalmış bir durum. CS-GO oynayan biri olarak parlaklığının güzel olduğunu söyleyebilirim. Zaten elle de ayarlıyabiliyorsunuz. Kendinize göre ayarlayabileceğiniz daha çok ayarı var, güzel özellikler sunan bir monitör. Farklı farklı modları var. (Mono, web, oyun, MAC vs. ) Düşük giriş gecikme ve mavi ışık filtreleme ayarı da bulunmakta. Sonuç olarak tavsiye edebileceğim bir monitör.
Çok teşekkür ediyorum gayet güzel anlatmışsınız. :kıkırda: 144 Hz. için DP ile bağlanıyorsunuz dimi? Ve içinden DP kablo çıktı mı ?

Çok teşekkür ediyorum gayet güzel anlatmışsınız. :kıkırda: 144 Hz. için DP ile bağlanıyorsunuz dimi? Ve içinden DP kablo çıktı mı ?
Rica ederim, en güzel teşekkür beğenidir :). Maalesef içinden DP kablosu çıkmıyor, HDMI kablosu çıkıyor. Şu an içinden çıkan HDMI kablosunu kullanıyorum, 144hz alabiliyorsun endişen buysa.

Rica ederim, en güzel teşekkür beğenidir :). Maalesef içinden DP kablosu çıkmıyor, HDMI kablosu çıkıyor. Şu an içinden çıkan HDMI kablosunu kullanıyorum, 144hz alabiliyorsun endişen buysa.
VX2458'in içinden DP kablo çıkmıyor maalesef. HDMI 1.4 çıkıyor yanlış bilmiyorsam.
HDMI ile 144 Hz. yalnızca 2.0 ise alınabiliyor diye biliyordum yanlış mıyım? Ve DP ile 144 Hz. alabiliyorum dimi doğru hatırlıyorum.

Herhangi bir mağazadan aynı boyuttaki bir kavisli monitöre göz atabilirsiniz eğer cidden kafanızı karıştırıyorsa bu soru, ben beni rahatsız ettiğini bu şekilde öğrenmiştim.
Ben daha önce LG'nin 37" monitörünü kullandım arkadaşımda çok rahatsız etmedi ama boyutu çok büyüktü belki o yüzden de rahatsız etmemiş olabilir bilmiyorum.

HDMI ile 144 Hz. yalnızca 2.0 ise alınabiliyor diye biliyordum yanlış mıyım? Ve DP ile 144 Hz. alabiliyorum dimi doğru hatırlıyorum.
Doğru, 2.0 çıkıyor. Kutudan çıkan kablo ile 144 Hz alınıyor.
Doğru biliyorsunuz. HDMI 2.0 kablosu ile 1080p' de 144hz alabiliyorsun. DP 1.2, 2K da bile verebiliyor.

Dosya Ekleri

• nl4ebq.jpg.3cac3535fb0b9143b2a2352656a91d3a.jpg
    nl4ebq.jpg.3cac3535fb0b9143b2a2352656a91d3a.jpg
    102,1 KB · Görüntüleme: 61
  • DP.jpg
    DP.jpg
    27,3 KB · Görüntüleme: 68
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı