1700 TL 144 Hz monitör önerisi

qrexory

Decapat
Asus VG248QE monitör var. Bu iyi mi kullanan var mı? Bir de Asus VG248QZ modeli var sadece 3D özelliği yok ve 2018'de çıkmış. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

VG248QZ'yi Reddit'te aşırı gömmüşler "144 Hz değil, kare atlıyor, iade ediyorum." vs gibi.

Tavsiyem, benim de kullandığım Samsung C24FG73 olacak. VA panel, Quantum Dot teknolojisi, Black EQ, Low Input Lag, G-Sync ile de kullanılabiliyor. Amazon stoklarına gelince 1650 civarında satıyorlar, onu bekleyin derim.

VG248QE eski bir model ayrıca TN panel TN paneller 6 bit olduğundan renkler ve görüntü soluk. Arkadaşın tavsiye ettiği samsung modeli monitör VA panel 144 HZ görüntü ve renkler TN panele nazaran çok daha iyi bende bu samsung monitörü düşünüyordum ancak MSI MAG241C satın aldım Cuma indirimi ile 1200 TL ye ben monitörden çok memnunum ancak MSI MAG241C alan arkadaşların çoğunda ölü piksel falan çıktı bilginiz olsun

Arkadaşlar Curved ekranlara çok iyi bakmıyorlar ya da bir çok insan memnun değil. Sebebi nedir? Asus VG248QE bu monitör nasıl sizce?
Curved'a ben de biraz önyargı ile yaklaştım fakat 24" olduğu için belli olmuyor bile. Çok sıkıntı yaratmadı, limitleyici bir faktör değil.

VG248QE piyasadaki en eski 144 Hz monitörlerden biri olabilir, 2013'ten beri VG248QE aşağı VG248QE yukarı modunda. Güzel monitör fakat piyasada çok daha üstün monitörler varken tercih edilmemeli.

VA panel olup Curved olmayan bir model olmadığı için TN önermek zorunda kalıyorum, TN modeller arasında çok fark olmadığı için de ASUS VG248QE, ViewSonic XG2402 veya DELL S2419HGF modellerinden birini alabilirsiniz.

Fakat bence TN panel bir monitöre para vermeyin. Curved fakat ViewSonic VX2458-C-mhd modeline de bir bakın isterseniz. Fiyat olarak daha uygun, VA panel, renkleri güzel... Tercih edilebilecek bir monitör.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı