1700 TL AMD A10 7890K Sistem Toplama

HaLiL_ibo

Kilopat
Daha fazla  
Bu hafta içinde sistemi toplamayı düşünüyorum, PC dünyasından az çok anlayan biriyim fakat sizlerin de görüşünü almak isterim. Öncelikle APU, öğrenci PC'si olacak zaten :D Elimde sabit disk var o yüzden sadece SSD koydum. Fakat anakarta güvenmeli miyim bilmiyorum. Zaten bugüne kadar hep ASUS ve Intel'e güvenen biriyim, i5 Skylake düşündüm fakat 3K bütçe sıkıntı olacak üniversite dolayısı ile. Kısacası sizce sistem nasıl? Unutmadan FPS oyunlarında sağ sol dönüşlerde APU olduğu için kötü etki yapar mı? Monitörüm 19 inç, 1400x900'lük 16.10 ekran oranına sahip.
Not: Kullanım amacı; oyun, (orta ayar GTA 5, CS:GO, ETS 2) render (PS6 çok nadir) ara sıra oyunlarda önemli yerleri birkaç dakikalık Fraps kaydı.

Son düzenleyen: Moderatör:
1700 TL ile GTX 950 ve İ3 6098P ile daha performanslı sistem toplanabilir. Ancak tam 1700 TL olacak ise R7 370 ile değiştirilebilir.
Ekran Alıntısı.PNG

Bu hafta içinde sistemi toplamayı düşünüyorum, PC dünyasından az çok anlayan biriyim fakat sizlerin de görüşünü almak isterim. Öncelikle APU, öğrenci PC'si olacak zaten :D Elimde sabit disk var o yüzden sadece SSD koydum. Fakat anakarta güvenmeli miyim bilmiyorum. Zaten bugüne kadar hep ASUS ve Intel'e güvenen biriyim, i5 Skylake düşündüm fakat 3K bütçe sıkıntı olacak üniversite dolayısı ile. Kısacası sizce sistem nasıl? Unutmadan FPS oyunlarında sağ sol dönüşlerde APU olduğu için kötü etki yapar mı? Monitörüm 19 inç, 1400x900'lük 16.10 ekran oranına sahip.
Not: Kullanım amacı; oyun, (orta ayar GTA 5, CS:GO, ETS 2) render (PS6 çok nadir) ara sıra oyunlarda önemli yerleri birkaç dakikalık Fraps kaydı.
APU sistemler birçok yönden alternatif olabilir ancak yeterli performansı veremiyor benim bakış açıma göre. En güncel APU işlemciyi alsan bile İŞLEMCİ SALT GÜCÜ olarak İntel İ3 seviyesine ancak yaklaşabiliyor. GRAFİK BİRİM GÜCÜ olarak ise birçok oyunu giriş seviyesinde düşük grafiklerde, düşük çözünürlüklerde ancak akıcı oynatabiliyor. Render işleri için ise bu işlemci işinizi görmeyecektir diye düşünüyorum Madem elinizde HDD ve Monitörünüz var, neden İntel İ3 + AMD R7 370 gibi kombinasyon yapmayı düşünmüyorsunuz? Performans olarak size çok daha fazlasını verecektir. Madem 1.700 TL bütçeniz var. O zaman buyrun:
Adsız.jpg

APU'dan alacağanız her performansın daha fazlasını verir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı