1700 TL'ye iyi bir işlemci ve HDD alınabilir mi?

Sleex0x0

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 1700 TL civarında bir bütçem var. Bilgisayarımda ki işlemci çok eskidi artık. HDD'de bad sectorlu olduğu için oyun falan yüklenmiyor. SSD var ancak o da 128 GB ve şu an içinde sadece 40 GB boş alan var. O yüzden HDD alacağım oyunları onun içine yükleyeceğim. Bir de işlemci lazım. Ama piyasada ki çoğu işlemci 2500-3000 civarlarından başlıyor. Sizin bir öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartını değiştirmeyi düşünmüyorsan anakartını da belirtebilir misin ? Ve 300-400TL Civarında 1TB HDD'nin işini fazlasıyla göreceğini düşünüyorum. Taşınabilir bir HDD de düşünebilirsin bu sayede arkadaşlarında oyun alabilir, verebilirsin veya önemli belge ve resimlerini yanında taşıman rahatlaşır... Bir çok artısı var :)

Anakartının soketi nedir? Soketini bilmeyerek öneride bulunuyorum.

Anakartının soketi nedir? Soketini bilmeyerek öneride bulunuyorum.

Soket dediğiniz şeye nereden bakabilirim?

Şu anki kullandığım işlemci i5 4.nesil bilgisayarı 5 yıl önce falan almıştım.

@Sleex0x0 Tamamdır, soketini öğrenmişte oldum. 1150 soket.
Öncelikle çok eski olduğu için iyi bir işlemci takamazsın. Anakartını da değiştirmen gerekli. Onun için bütçen olabilir mi?

Ne kadar lazım anakart için?
10100F işlemcisini alacaksan en ucuz H410 veya H510 anakartları var. İkisi için en ucuz modelleri bırakacağım.
H410;
H510;
AMD işlemci alırsan daha ucuza anakart bulma imkanımız var fakat senin bütçende sıfır AMD işlemci önermem, ikinci el öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı