1700 TL'ye iyi bir işlemci ve HDD alınabilir mi?

10100F işlemcisini alacaksan en ucuz H410 veya H510 anakartları var. İkisi için en ucuz modelleri bırakacağım.
H410;
H510;
AMD işlemci alırsan daha ucuza anakart bulma imkanımız var fakat senin bütçende sıfır AMD işlemci önermem, ikinci el öneririm.

İkinci el güvenilir bir yerden alabilirim. Ancak anakart ne kadar düşecek?

500TL civarı. Bütçeni 2400TL yapabilme imkanın varsa 10100F + H510 çok daha iyi olur aslında. Yanına da attığım WD Blue HDD'yi alırsın.

Bu işlemciyi takmak için sadece anakartı değiştirmek gerekiyor değil mi? Ekran kartı değişikliği falan yapmayacağım? Eğer öyleyse tekrar düşünebilirim.

@prof. Kemal Mantıken DDR4 bir anakarta DDR3 bir anakart takılmaz. Fiziksel olarak uymaz. Sistemi upgrade ettikçe yeni masraflara kapı açılıyor, yapacak bir şey yok 😄.
10100F, 1030'u çok rahat besler fakat yeni bir karta geçersin. 6500 XT vb.

@prof. Kemal mantıken DDR4 bir anakarta DDR3 bir anakart takılmaz. Fiziksel olarak uymaz. Sistemi upgrade ettikçe yeni masraflara kapı açılıyor, yapacak bir şey yok 😄.

Hocam ben direk biraz daha para biriktireyim yeni sistem alayım :D
@prof. Kemal mantıken DDR4 bir anakarta DDR3 bir anakart takılmaz. Fiziksel olarak uymaz. Sistemi upgrade ettikçe yeni masraflara kapı açılıyor, yapacak bir şey yok 😄.

Hocam peki son bir soru daha sorayım. Şu an bu işlemciyle Valorant'ta 80 FPS oynayabiliyorum. Ben daha üst düzey oyunlar için işlemci alacaktım. Bu işlemci beni ne kadar götürür. Yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum. Sadece oyun oynadım. LoL Valorant gibi oyunlarda 80-90 FPS oynatıyor.

Son düzenleme:
Hocam ben direk biraz daha para biriktireyim yeni sistem alayım :D
Sistemi yükseltmek isteniyorsa masraflar çıkıyor ister istemez. Şuan 8GB DDR4 bir RAM 500TL.
Hocam peki son bir soru daha sorayım. Şu an bu işlemciyle Valorant'ta 80 FPS oynayabiliyorum. Ben daha üst düzey oyunlar için işlemci alacaktım. Bu işlemci beni ne kadar götürür. Yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum. Sadece oyun oynadım. LoL Valorant gibi oyunlarda 80-90 FPS oynatıyor.
Çift kanal RAM, Valorantta FPS'yi epey arttırır. Bu oyunlarda yüksek FPS için daha iyi bir işlemci şart. Elindeki işlemci seni biraz daha idare eder.

Sistemi yükseltmek isteniyorsa masraflar çıkıyor ister istemez. Şu an 8 GB DDR4 bir RAM 500TL.

Çift kanal RAM, Valorant'ta FPS'yi epey arttırır. Bu oyunlarda yüksek FPS için daha iyi bir işlemci şart. Elindeki işlemci seni biraz daha idare eder.

Gelecek yaza kadar biraz daha bütçe ayıracağım. Ancak gelecek yaza kadar bu işlemci beni götür mü? Aslında işlemcim iyi hala sağlam ve oyunları oynatıyor. Ama daha yüksek oyunlar oynamak istediğim için örnek GTA 5 vb böyle ağır oyunlar oynamak istediğim için bu işlemci bu oyunlar için yeterli olmuyor. Sizce 10-11 ay daha götür mü bu işlemci beni?

Yeni konular

Geri
Yukarı