18.000 TL Gaming laptop önerisi

• Konuyu başlatan ya8
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 1B
Bütçe
18.000 TL
Öncelikle teşekkür ediyorum. Aslında sadece FIFA, eFootball (PES), NBA oynayacağım. Başlığa yazmıştım ama uygun değil galiba düzeltilmiş, ilk konum olduğu için acemilik var kusura bakmayın. Evet, ben de yeni gördüm yazdığınız bilgisayarı, 500 lira daha fazla verip i7 muadili bir bilgisayar almak gerçekten mantıklı.

Aynen öyle hocam. En mantıklı seçim ben ve @messinicocugu hocamın attığı Nitro 5 olacaktır. Tek kanal RAM yetmezse bir tane daha alırsınız eliniz bollaşınca. Ayrıca gün geçtikçe yeni sistem gereksinimleri de ortaya çıkıyor. FIFA 24 veya eFootball gibi oyunların sistem gereksinimlerinin fırlamayacağı ne malum :)

Lenovo Z580 kullanıcısıyım. İlk atandığım sene Aralık 2018' de kardeşime i5 işlemcili 1050ti Legion Y530 aldım. Memnunuz o yüzden ilk önce Lenovo üzerinden gittim bu niyetinde. Daha sonra Acer Nitro'nun f/p olduğunu gördüm. Kasa kalitesi, satış sonrası servis desteği nasıldır? Soğutmada geliştirilmiş bir cihaz sanırım. Daha evvel Acer kullanmadığım için biraz tereddüt var tabi ama kalben ısındım bu Acer modeline.

Lenovo Z580 kullanıcısıyım. İlk atandığım sene aralık 2018'de kardeşime i5 işlemcili 1050 Ti Legion Y530 aldım. Memnunuz o yüzden ilk önce Lenovo üzerinden gittim bu niyetinde. Daha sonra Acer Nitro'nun F/P olduğunu gördüm. Kasa kalitesi, satış sonrası servis desteği nasıldır? Soğutmada geliştirilmiş bir cihaz sanırım. Daha evvel Acer kullanmadığım için biraz tereddüt var tabii ama kalben ısındım bu Acer modeline.

Çok satılan ve popüler bir modeldir Nitro 5 modeli. Soğutması ve kasası gayet iyi düzeyde. Acer markası da sorunlu bir marka değil bildiğim kadarıyla, ortalamanın üstünde bir marka. Alabilirsiniz gönül rahatlığıyla. Servis desteği de bir Lenovo kadar olmasa da iyi diye biliyorum.

Acer daha iyi olur işlemcisi daha iyi. Bunada bakabilirsin:

Not: ACER1x16 aldın mı 2x16 yapmanı öneririm bütçeyi arttıramazsan 11400h olan modelde yeterlidir o yüzden
Bütçeyi arttırabilirim. Dediğiniz gibi RAM takviyesiyle ömürlük olma şansı var.
Aynen öyle hocam. En mantıklı seçim ben ve @messinicocugu hocamın attığı Nitro 5 olacaktır. Tek kanal RAM yetmezse bir tane daha alırsınız eliniz bollaşınca. Ayrıca gün geçtikçe yeni sistem gereksinimleri de ortaya çıkıyor. FIFA 24 veya eFootball gibi oyunların sistem gereksinimlerinin fırlamayacağı ne malum :)
O kadar haklısınız ki. Üniversitenin ilk yılında güncel ve sonrası oyunları oynayabileceğimiz Z580i aldık, tabi o zaman gaming gerekmiyo illa oyun için. Aralık 2012'de aldım, FIFA 13 ve FIFA 14 sonrası oynayamadık. Dolayısıyla bu paralara çıkarken ilerisine de değsiin istiyo insan.
RAM takviyesi garanti dışı bırakmıyor değil mi? İ

Son düzenleme:
Bütçeyi arttırabilirim. Dediğiniz gibi RAM takviyesiyle ömürlük olma şansı var.

O kadar haklısınız ki. Üniversitenin ilk yılında güncel ve sonrası oyunları oynayabileceğimiz Z580i aldık, tabii o zaman Gaming gerekmiyor illa oyun için. Aralık 2012'de aldım, FIFA 13 ve FIFA 14 sonrası oynayamadık. Dolayısıyla bu paralara çıkarken ilerisine de değsiin istiyor insan.
RAM takviyesi garanti dışı bırakmıyor değil mi? İ

Hocam Acer'in bir politikası varmış sanırım, RAM'i servis kendisi takıyormuş. RAM takmak için servise göndermeniz gerek sanırım. Kasayı açarken zarar vermezseniz garanti dışı kalmaz.

Hocam Acer'in bir politikası varmış sanırım, RAM'i servis kendisi takıyormuş. RAM takmak için servise göndermeniz gerek sanırım. Kasayı açarken zarar vermezseniz garanti dışı kalmaz.
Doğrudur. 16 haliyle alır kullanırım. İstanbul'a döndüğümde, taktırırım. Onlar kendi RAMlerini mi takıyorlar yoksa bizim götürdüğümüzü de takarlar mı?

Doğrudur. 16 haliyle alır kullanırım. İstanbul'a döndüğümde, taktırırım. Onlar kendi RAM'lerini mi takıyorlar yoksa bizim götürdüğümüzü de takarlar mı?

Hocam bildiğim kadarıyla RAM taktırmak için cihazı servise gönderip taktırmak istediğiniz RAM çeşidini söyleyip takıyorsunuz belli bir miktar karşılığında, yanlış biliyorsam düzeltebilir misiniz?
@messinicocugu @SEMIKAANCAKIR

Peki ya SSD veya HDD takviyesi yapmak da mantıklı değil mi? İçindeki 512 SSD sizce yeterli gelir mi? Harici 1 TB diskim de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı