18.000 TL Gaming laptop önerisi

• Konuyu başlatan ya8
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 1B
Bütçe
18.000 TL

ya8

Centipat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Evlilik öncesi (ileride alabileceğimi sanmıyorum) kendime keyfi, teknolojik yatırım yapmak istiyorum. PS4'üm var, eskiyecek tabii. PS5 yerine Gaming laptop istiyorum daha mobil olduğu için. Sadece FIFA, eFootball (PES), NBA oynuyorum, oynayacağım. Belki kafama eserse CoD 2. dünya savaşı oyunlarını oynayabilirim (gerçi hala daha world at war 1'i bile oynamadım). RTX 3060'lı 2 model https://www.hepsiburada.com/acer-ni...2-p-HBCV0000156DKG?url_src=and-product-detail Acer Nitro 5 ve https://www.hepsiburada.com/lenovo-...x-p-HBCV00000BDM1U?url_src=and-product-detail ve Lenovo Ideapad Gaming 3 arasında kaldım. İleriyi de düşünüyorum ama sadece söylediğim oyunları oynamak için bu fiyat bantlarına, güçlü kart ve işlemcilere çıkmama değer mi? Başka marka - model önerilerinize de açığım. İyi forumlar diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer daha iyi olur işlemcisi daha iyi. Bunada bakabilirsin:

Not: ACER1x16 aldın mı 2x16 yapmanı öneririm bütçeyi arttıramazsan 11400h olan modelde yeterlidir o yüzden

Acer daha iyi olur işlemcisi daha iyi. Bunada bakabilirsin:

Not: ACER1x16 aldın mı 2x16 yapmanı öneririm bütçeyi arttıramazsan 11400h olan modelde yeterlidir o yüzden

İşlemci farkı için değer bence. Kalan 500 liraya da bir miktar daha ekleyip bir 16 GB RAM daha alır, 32 GB RAM ile uçar gider.

İşlemci farkı için değer bence. Kalan 500 liraya da bir miktar daha ekleyip bir 16 GB RAM daha alır, 32 GB RAM ile uçar gider.

Tabii daha iyi olurda hemen yükseltmek isterse 500TL bütçeyi aşması gerekir çünkü 16 GB RAM'ler 1000TL bandında.

Arkadaşların önerileri güzel fakat dediğiniz oyunlar için daha uygun fiyatlı ürünlere de bakabilirsiniz.

Daha uygun fiyatlılar bu oyunlar için yeterli olur dediğiniz gibi ancak bilgisayarı sadece bir kere alıyor ve teknoloji günden güne gelişiyor. Yarın bir gün sistem gereksinimleri yetmeyebilir. Bir kere alıp en iyisini almak çok daha mantıklı.
Tabii daha iyi olurda hemen yükseltmek isterse 500TL bütçeyi aşması gerekir çünkü 16 GB RAM'ler 1000TL bandında.

Aynen öyle ki bence bu laptop için değer.

Öncelikle teşekkür ediyorum. Aslında sadece FIFA, eFootball (PES), NBA oynayacağım. Başlığa yazmıştım ama uygun değil galiba düzeltilmiş, ilk konum olduğu için acemilik var kusura bakmayın. Evet, ben de yeni gördüm yazdığınız bilgisayarı, 500 lira daha fazla verip i7 muadili bir bilgisayar almak gerçekten mantıklı.

Geri
Yukarı