18.000 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
18000

krtlbsli

Femtopat
Herkese selam yakın zamanda bir Gaming laptop almak istiyorum fakat birkaç model arasında kaldım. Sizce eklediğim modellerden hangisini tercih etmeliyim? Çok görüntü grafik hastası değilim önümüzdeki 3 4 sene oyunları orta yüksek ayarlarda akıcı şekilde oynatması benim için yeterli olacaktır. RTX 3050 Ti olan model için RAM eklemesi yapmalıyım artık 8 RAM pek yetmiyor diye düşünüyorum. Victus'un kasası görünüşü daha güzel Nitro'nun ise GPU 3050 Ti. Bu iki GPU arasında çok fark var mıdır?
Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Bütçe: 18000.

i5 12500 ile R5 5600H arasında çok fark var mı? Sadece oyun oynayacağım farklı bir işim olmayacak hocam.

%15 20 kadar var hocam, ekstradan 12500H modeli DDR5 RAM'li.

Çok sağ olun bu model çok daha mantıklı son olarak DDR4 8 RAM olan laptop kullanırken birçok oyunda FPS düşmesi yiyordum acaba DDR5 RAM'de bu sorun devam eder mi yoksa bir 8 daha eklemek gerekir mi sizce?

Gerekir hocam 8 GB şu an pek yeterli değil her ne kadar DDR5 de olsa, tabii bu birsure idare edemiyeceğiniz anlamına gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı