Render İçin 18.000 TL Laptop Tavsiyesi

Konuyla alakasız ama bütçeniz fazlasıyla geniş 6.000 Liraya 1650 ekran kartlı bir laptop alın el altında dursun. Render için kalan 12.000 liraya Ryzen 3 serisi masaüstü dizin. Daha sağlıklı olur :)
Rastgele Dizilmiş Sistem (AMD seneye soket değişecek o yüzden B450 var. Sıvı soğutma almanız zorunlu değil stock soğutucu da iş görebilir tercihinize kalmış :))
Laptop
Bu tavsiyeyi verme sebebim: Render işlemci depolama ve RAM hızına bakar. O laptop da hayli hayli iş görür ama 3. nesil Ryzen render için biçilmiş kaftan :)
Kesinlikle hak veriyorum. Çünkü o dizüstünü taş çatlasa 4-5 sene kullanırsınız. O kadar süre geçince zaten daha az para vererek mevcut PSU kasa ve fanları kullanarak upgrade yapabilirsiniz.

Hayırlı günler,
Tulpar T7 V18.2.1 17.3" Gaming Laptop
Alarak arayışım sonuçlanmıştır, cihaz bayram sonrası tarafıma ulaşacak büyük ihtimal , şimdi sıra da kasa toplamak kaldı.

10.nesil inteller canavar olacak elbette ancak fiyatları tahmin edildiği gibi yüksek gelirse kesinlikle amd sistem öneririm,o bütçe ile bulursak 3950x li sistem toplanır x570 üzerine:) )

Hocam merhaba,
Cihazı satın aldım bayram sonrası teslim alacağım
Şimdi sıra masaüstü kurmam gerekiyor evde kalacağı için fiyat klavye, mouse, monitör ve kasa olarak 20.000 TL Limitim var c922 logitech kamera filanda alacağım

şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:
Hayırlı günler,
Tulpar T7 V18.2.1 17.3" Gaming Laptop
Alarak arayışım sonuçlanmıştır, cihaz bayram sonrası tarafıma ulaşacak büyük ihtimal , şimdi sıra da kasa toplamak kaldı.

Hocam merhaba,
Cihazı satın aldım bayram sonrası teslim alacağım
Şimdi sıra masaüstü kurmam gerekiyor evde kalacağı için fiyat klavye, mouse, monitör ve kasa olarak 20.000 TL Limitim var c922 logitech kamera filanda alacağım

şimdiden teşekkür ederim
B550 anakartlar çıkacak sanırım. Onları beklemeniz tavsiyemdir. Bence ekipmanlara 3000 TL gibi bir bütçe ayırın. 17000 TL ile B550 3900X ve RTX 2080 Super veya TI'lı bir sistem toplayın. Kasa olarak MB511, fan olarak görüntüye değil CFM değerine bakın derim. Marka olarak MSI Nvidia tarafında iyi olduğu için MSI'n RTX 2080 TI kartları ve Asus'un prime model B550 anakartları iş görecektir. İş görmeyi bile geçecektir hatta. :D Mouse olarak glorious model O öneririm. Webcam seçiminiz gayet iyi. Mousepad olarak Steelseries'in aydınlatmalı modellerini önerebilirim. Klavye önerisi veremem çünkü pek bilgiye sahip değilim. Kulaklık olarak cloud mix çok övülüyor fakat, yine pek bilgim yok. SSD olarak M2 tercih edin bence bu bütçeyle. 1 TB SATA SSD ile 512 GB NVMe m2 SSD yeterli gelir herhalde. Videolarınızı depolamak için ilerde 2 TB harddisk tavsiyemdir. İşlemci soğutucu olarak thermaltake'in water 3.0 RGB modelinin 240mm radyatöre sahip versiyonu üst tarafa uygundur MB511 kasa üzerinde. Mikrofon olarak HyperX Quadracast mikrofonu ses kartı ile kullanıldığı zaman Rode NT kalitesi veriyor. Monitör için 144 Hz 1 MS GSync 24 inç bir monitör en iyi seçenek olacaktır. Dell
S2417DG ihtiyacınız olan özelliklere sahiptir. Fakat paneli TN. MAG241C MSI optix serisinin güzel bir monitörü olmakla beraber, VA panele sahip. Tek eksiği G-SYNC teknolojisini desteklememesi. Benim açımdan MSI daha mantıklı fakat size kalmış. Ayrıca Dell 160 Hz. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle çok teşekkür ederim ama cihazlardan fazla anlamıyorum

bu sistem toplayan siteler var müsait olduğunuzda sistemi toplayıp bana atabilir misiniz ekran görüntüsü filan ayrıca B550 anakart için ne kadar bekleme sürem vardır

Hocam öncelikle çok teşekkür ederim ama cihazlardan fazla anlamıyorum

bu sistem toplayan siteler var müsait olduğunuzda sistemi toplayıp bana atabilir misiniz ekran görüntüsü filan ayrıca B550 anakart için ne kadar bekleme sürem vardır
Bence dizüstü size gelene kadar bekleyin en azından. Çıkmazsa X570'de son derece yeterli. Zaten B550 ile aralarında pek fark olmayacaktır. Yine de yeni bir teknoloji olacağı için en azından dizüstü elinize ulaşana kadar bekleyin derim. X570'de yeni bir teknoloji fakat, ne kadar yeni o kadar iyi olur genellikle.

Bence dizüstü size gelene kadar bekleyin en azından. Çıkmazsa X570'de son derece yeterli. Zaten B550 ile aralarında pek fark olmayacaktır. Yine de yeni bir teknoloji olacağı için en azından dizüstü elinize ulaşana kadar bekleyin derim. X570'de yeni bir teknoloji fakat, ne kadar yeni o kadar iyi olur genellikle.
Hocam dizüstü iş yerinde kalacak gibi , çalıştığım şirket karşıladı gibi bakalım bu yüzden kısa zaman da evime de masaüstü almam gerekiyor

Hocam dizüstü iş yerinde kalacak gibi , çalıştığım şirket karşıladı gibi bakalım bu yüzden kısa zaman da evime de masaüstü almam gerekiyor
Hocam o zaman hazır bilgisayarda iken bekletmeyip yardımcı olayım.

İşlemci aynı kalmalı. Anakart olarak MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC 4400MHz(OC) Soket seçtim. Ram'i 2x8 16 GB'a düşürdüm. Ekran kartı olarak MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6 256 Bit seçtim. Kasa olarak COOLER MASTER MasterBox MB511 RGB Tempered Glass USB seçtim. İşlemci soğutucu aynı bıraktım. HDD'yi de bıraktım çünkü video depolamak için ucuz ve etkili çözüm. Videolarınızı attıktan sonra aktifliğini bitirirseniz ömrü de azalmıyor sanırım. SSD olarak CORSAIR 480GB Force MP510 NVMe M.2 SSD (3480MB Okuma / seçtim. Adata'dan daha iyi. 17500 kasayı topladım. Monitör olarak ise AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör | ITOPYA seçtim. Toplam 18900 yaptı. 1100 TL ekipman için kaldı. Mouse olarak Steelseries Rival 600 Optik RGB Gaming Mouse | ITOPYA öneririm. Klavye, kulaklık ve webcam hakkında pek bir bilgim yok.

Hocam o zaman hazır bilgisayarda iken bekletmeyip yardımcı olayım.

İşlemci aynı kalmalı. Anakart olarak MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC 4400MHz(OC) Soket seçtim. Ram'i 2x8 16 GB'a düşürdüm. Ekran kartı olarak MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6 256 Bit seçtim. Kasa olarak COOLER MASTER MasterBox MB511 RGB Tempered Glass USB seçtim. İşlemci soğutucu aynı bıraktım. HDD'yi de bıraktım çünkü video depolamak için ucuz ve etkili çözüm. Videolarınızı attıktan sonra aktifliğini bitirirseniz ömrü de azalmıyor sanırım. SSD olarak CORSAIR 480GB Force MP510 NVMe M.2 SSD (3480MB Okuma / seçtim. Adata'dan daha iyi. 17500 kasayı topladım. Monitör olarak ise AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör | ITOPYA seçtim. Toplam 18900 yaptı. 1100 TL ekipman için kaldı. Mouse olarak Steelseries Rival 600 Optik RGB Gaming Mouse | ITOPYA öneririm. Klavye, kulaklık ve webcam hakkında pek bir bilgim yok.
Hocam Rami artırmak mantıklı olur mu , ayrıca B550 anakart için çok uzun sürer mi beklemek

Bu arada çok sağolun

Hocam Rami artırmak mantıklı olur mu , ayrıca B550 anakart için çok uzun sürer mi beklemek

Bu arada çok sağolun
Sürebilir de sürmeyebilir de. Biri geçen hafta sonu çıkacak diyordu, çıkmadı. Beklediğinize değmez. Ram 16 GB yeterli. 32 GB çok fazla. Zaten oyunlar 8-12 GB istiyor genelde. 16 GB yeterde artar.

Yeni konular

Geri
Yukarı