18.000 TL Sistem Toplama

[BGCOLOR=transparent]
10. sıradaki monitörü görmediniz galiba. O kadar büyük SSD'yi ne yapacaksınız? 2. nesil derken ekran kartı mı? 650W Gold bir PSU SLI yapmayacaksanız yeterlidir.
[/BGCOLOR]
Affedersiniz görmedim evet hem cpu hem de gpu olarak 2.nesilden bahsdiyorum Twitch'e ryzen daha iyi gibi ayrıca aynı monitörün 27lik versiyonu da var 600tl oynuyor 2K 24" biraz küçük gelir gibi öneriniz midir?

2" o kadar farkı olacağını zannetmiyorum. 23,6,8 olan modeller 24" olarak geçiyor. Bence de bekleyin, yeni Ryzen işlemcilerin şu an olanlardan daha performanslı olacağı söyleniyor. Öyle de olması gerekiyor zaten.
Monitör olarak karar sizin 27" uygundur 2K gibi bir çözünürlük için. Sadece diğer model 165Hz, 27" olan 144Hz.

2" o kadar farkı olacağını zannetmiyorum. 23,6,8 olan modeller 24" olarak geçiyor. Bence de bekleyin, yeni Ryzen işlemcilerin şu an olanlardan daha performanslı olacağı söyleniyor. Öyle de olması gerekiyor zaten.
Monitör olarak karar sizin 27" uygundur 2K gibi bir çözünürlük için. Sadece diğer model 165Hz, 27" olan 144Hz.
165Hz. İle 144Hz. Arasında çok fark olacağını sanmıyorum SSD'yi hala arttırmak istiyorum fakat gerek yok dediniz onun dışında görselide biraz güzel olsun sistemin zahmet olmazsa başka kasa öneriniz var mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir yerde bana 1920X önerisi yaptılar 16000tl tuttu monitörsün monitörle 18500oldu ekipmanı da katınca 21000'i aştı sizce öyle bir sistem mantıklı mıdır twitche de gireceğimi varsayarsak?

Kusura bakmazsanız sizden bir de Threadipper tabanlı bir sistem önerisi alabilir miyim? Monitör hariç 16000Tl yi geçmezse güzel olur azıcık aşabilir sıkıntı olmaz

Son düzenleme:
3.jpg

Ayrı sitelerden biraz daha uyguna gelir. Şimdi zamanım dar olduğu için tek siteden seçtim. Monitör de sizin istediğiniz 27" olan. RAM 32GB yaptım, madem 4 kanal desteği var kullanmak lazım.

1950X bu, ancak gerek yok oyun için böyle yüksek sisteme. 1800x veya 2700X alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 287854

Ayrı sitelerden biraz daha uyguna gelir. Şimdi zamanım dar olduğu için tek siteden seçtim. Monitör de sizin istediğiniz 27" olan. RAM 32GB yaptım, madem 4 kanal desteği var kullanmak lazım.

1950X'miş bu. :)
[BGCOLOR=transparent]
[/BGCOLOR]

1950X bu, ancak gerek yok oyun için böyle yüksek sisteme. 1800x veya 2700X alabilirsiniz.
Zaten twitch ve render içinde kullanacağım, anakartı Gigabyte Aurous X399 ile değiştirip CPU olaraktan 1920X koymak twitch, render ve oyun için daha yeterli performans verir ve fiyatta da 500tllik bir düşüş olur sizce iyi midir bu fikrim?

Yardimlariniz için teşekkürler 2.nesilin çıkmasını beklemek sizin de dediginiz gibi en mantıklısı olacak çıkınca ben yine konu açarım o zaman ki parçalara göre bir sistem daha toplarız peki ya tahmini olarak ne zaman Türkiye'ye gelir?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı