18.000 TL'ye kadar R7 5700X uyumlu ekran kartı önerisi

emirhaNz1

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıktan da anlayacağınız üzere Ryzen 7 5700X'e işlemcisine uyumlu güçlü ama 15k 18k TL arasında ekran kartı önerisi istiyorum sizlerden.
Sistem özelliklerim;
Ryzen 7 5700X.
ASUS GTX 1660S(şu an kullandığım ekran kartı)
16 GB RAM.
MSI B450M Pro VDH Max(anakart)
Aslında ekran kartım iyi ama oynadığım oyun Fortnite ve rekabetçi olarak oynuyorum ve son zamanlarda FPS düşmeye başladı işlemcimi daha yeni değiştirdim bende ondan dolayı ekran kartımı değiştireceğim sizlerden öneri istiyorum. Maksimum 17k falan bütçen 15 17k civarlarında ekran kartı önerisi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığım yer Evkur'du ve eski bir kasa şu an bulamadım tam ama 3 fanlı bir kasa büyük yani PSU'im ise bence kötü ya Frisby'nin 650W'lık bir PSU'su.

Sana şöyle bir tavsiye vereyim o hâlde, o güç kaynağın ile yeni bir kart alma. Öncesinde güç kaynağını değiştirirsin.

Kasa ve güç kaynağı öneri konusu aç. Frisby kasanı ve güç kaynağını değiştirirsin. Ekran kartını da birkaç ay ertelersin. Geç olsun, güç olmasın, güzel olsun. Başın ağrır o güç kaynağı ile 7700 XT kullanırsan.

Açacağın konuda 7700 XT'ye yetecek bir güç kaynağı istediğini, ve kasanın da minimum 35 cm ekran kartı desteği olmasını istediğini belirtirsin.

Sana şöyle bir tavsiye vereyim o hâlde, o güç kaynağın ile yeni bir kart alma. Öncesinde güç kaynağını değiştirirsin.

Kasa ve güç kaynağı öneri konusu aç. Frisby kasanı ve güç kaynağını değiştirirsin. Ekran kartını da birkaç ay ertelersin. Geç olsun, güç olmasın, güzel olsun. Başın ağrır o güç kaynağı ile 7700 XT kullanırsan.

Açacağın konuda 7700 XT'ye yetecek bir güç kaynağı istediğini, ve kasanın da minimum 35 cm ekran kartı desteği olmasını istediğini belirtirsin.

Kasam Quadro kasam aslında iyi büyük bir kasa ama PSU'um 650Wluk Frisby.

Kasamı değiştirmeye gerek var mı sence kasam çünkü büyük bence ama PSU değiştirmem gerekir değil mi? Yani bu PSU'da senin dediğin ikinci kablo yoktur bence.

Son düzenleme:
Kasam Quadro kasam aslında iyi büyük bir kasa ama PSU'um 650Wluk Frisby.

Kasamı değiştirmeye gerek var mı sence kasam çünkü büyük bence ama PSU değiştirmem gerekir değil mi? Yani bu PSU'da senin dediğin ikinci kablo yoktur bence.

İkinci kablo olsa da güç kaynağını değiştirmen iyi olur. Güvenilmez ona.

Geri
Yukarı