(+18) Bekaret mevzusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@bitwise Evet, o yaş meselesini ben de çok düşündüm, haklılık versem de his yok olmuyor. 21'imdeyim, ilişki yaşamadım. Karşı cins de eminim benim gibi ara ara illallah ediyordur. 😅

Hayatımın en güzel anını, belki benim için en önemli anını yaşadığım birisi, belki çocuğumun annesinin gevşek Berkecan'la da yatmış olması bana ağır geliyor.
Hocam sıkıntılarınızın ana kaynağı burası. Öncelikle, hayatınızın en güzel en önemli anı cinsellik olmamalı. Bu kadar merkezi bir yeri olmamalı. Bir ilişkide cinsellikten çok daha önemli şeyler var. Güven, saygı, fedakarlık gibi. İlişkilerin ruhsal boyutu ve size vereceği mutluluğun yanında, cinsellik gibi fiziksel bir olaya bu kadar önem vermek doğru değil. Alt tarafı kişilerin zevk aldığı bir fiziksel aktivite bu. Bir insanla bir ömür paylaşmak, aile kurmak çok ayrı kavramlar. Bekaretten çok daha önemli kişisel özellikler gerektiriyor. Mutluluğu yanlış yerde arıyor, yanlış şeylere fazla anlam yüklüyorsunuz.

Aynı zamanda, bekaretini kaybetmiş birisini anında “gevşek Berkecan’la da yatmış” diye aşağılamak da doğru değil. Bu tip gevşek ilişkileri onaylamıyor olabilirsiniz, ama:

1. Kişinin geleceğine yönelik zararsız bir kişisel tercih. Geçmişte ilişkileri oldu diye anne olamıyor mu, baba olamıyor mu bir insan? Bu kadar “şeref ve haysiyet” yüklemek doğru mu?
2. Sizin tanımınızla “gevşek” bir ilişkide değil de, ciddi düşündüğü ilişkilerde cinsellik yaşıyor birçok insan.

Bakir erkek bakire kadın arayabilir. Doğaldır.
Milli erkeğin bakire kadın diye tutturması saçmalıktır.
Hayir degil. Bir seyi istemek icin senin de ayni durumda olmana gerek yok. Guzel bir kadin istemek icin yakisikli olmak mi gerekiyor? Zengin erkek pesinde kosan kadinlar zengin kadinlar mi?

Isteyen istedigini ister.

@holywitcherofrivia Hocam yanlış anlaşılmış o kısım. Ben sen yakın, en ileri seviye olarak görüyorum cinselliği. Orada bahsettiğim en önemli an derken aslında aklımdan geçen mumlu, romantik bir gecede yemek yemekti. Benim için bu kadar önemli bir anı yaşadığım birisinin başkalarıyla neler neler yaşamış olması benim için sorun. Gevşek derken de her ilişki yaşayanı değil, gevşek herhangi bir Berkecan'dı. İkonik karakter. Tabi demesem daha doğruydu.
Sırf şu yıkamadığım tabular yüzünden birisinin hayatını sıkmayayım diye evlenmem diyorum bazen. Benimle aynı fikirde pek az kişi var çünkü.

Eğer ben kendimi belli bir seviyede tutmaya çalışıp önüme gelenle yatmadıysam karşımdakinden de onu beklemek en doğal hakkım. Önüme gelenle yatmam inan ki zor bir iş değil, aksine yatmamak zor. Üstüne bir de yapsam kimsenin ne haberi olur ne de belli olur, o zaman neden yapmıyorum? Çünkü inandığım bir şey var. O zaman aynı şeye inanan birini beklemem çok doğal. Bu düşünceye saygı göstermezken insanların eşcinsellik gibi şeylere saygı göstermesini de beklemeyin. İki tarafta da sabit kafalı uç noktalar var ama konumuz o değil. Siz salatanla düşünmeye devam et dediğiniz sürece karşınızdaki adam da FSM ile düşünmeye devam et diyecektir, çok basit bir mütekabiliyet olayı.
Yazılanı anlamadan laf atmaya çalışma. Yukarıda sen değil mıydın geri kafalı yazma diyen bekar kalana? Senin düşüncene ters olan biri laf edemez ama senin gibi düşünen biri "kirli" diyebilir karşı tarafa öyle mi? Kendisi bakirse karşısındakini de bakir istemesi normal ama kendi gibi düşünmeyenlere saçma saçma damgalar vuramaz senin de dediğin gibi.
Benim düşüncelerimden sana ne? Bana göre diye belirttim zaten. Konu sahibi arkadaş fikirlerimizi almak istemiş varsa fikrin sen de belirt. Bu tartışma konusu değil bilmem kavrayabildin mi?
Senin düşüncelerin beni alakadar etmez insanlara kendince "kirli" gibi kötü ithamlarda bulunmadığın sürece. Senin fikrin başkalarına değdi mi herkesi alakadar eder bay salata. Atıyorum ben tüm müslümanlar kötü insanlar, bu benim fikrim sana ne desem sesini kesip oturacak mısın? Yok öyle dünya. Sosyal bir platform burası. Burada yazdığın her şeyi birileri eleştirebilir. Yediremiyorsan fikirlerini kendine sakla.

Senin düşüncelerin beni alakadar etmez insanlara kendince "kirli" gibi kötü ithamlarda bulunmadığın sürece. Senin fikrin başkalarına değdi mi herkesi alakadar eder bay salata.
Fikirlerimi belirtmem bana bu şekilde hitap etme hakkını da mı veriyor sana?

Fikirlerimi belirtmem bana bu şekilde hitap etme hakkını da mı veriyor sana?
Sen nasıl üslup kullanırsan cevabını da o üslupta alırsın. Senin gibi düşünmeyen insanlara kötü ithamlarda bulunamazsın, jeton düştü mü? Yoksa bana ne senin bekaretinden.

Dediklerinizde haklısınız. Bir şey diyemiyorum. Üzüldüm adınıza.

Bu konuda bence iki yüzlü olmamak lazım. Kimi adamlar var bekaret kadar saçma bir şey yok deyip onune gelenle yatmak ister evlenincede bekaret arar. Kardeşim madem bu görüştesin kendini evleneceğin kişiye saklamıyorsun o zaman evleneceğin insanda böyle bir şey arama. Zamanında her şeyi yaşamış görmüş geçirmiş biriyle evlenebilirsin o zaman. İki yüzlülük yapmaya gerek yok.

Bekaret benim için önemlidir. Çünkü bende kendimi eşime sakladım. İki yüzlülük yapmamış oldum. Böyle birini aramakta gayette hakkımdır. Bu da benim dünya görüşümdür. Herkes birbirine saygılı olmalıdır.

Bana göre bekaret saçma bir şeydir. Zaten bir kadının gerçekten bekaret sahip olduğunu bu zamanda anlayamazsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı