+18 ve hiçbir zararı olmayan siteler neden yasaklı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlk sayfadaki bazı arkadaşları cidden anlamıyorum, dine bağlamaları kafam almıyor, terör örgütünü alelen desteklemiş bir sitenin kapatılmasını saçma görüyorlar, +18 içeriğin zararsız olduğunu düşünüyorlar. Zaten +18 içerik zararlı değil faydalıydı(!)

Devletin amacı tamamen yasaklamak olsa şu an hiç biriniz bu konuyu açacak kadar cesaretli bile olamazdınız, bu yasaklamaların tek amacı küçük yaştaki çocukların erişimini engellemek için. Zaten belli bir yaşa gelen kişi VPN veya farklı yollarla o videolara rahatlıkla ulaşabiliyor. 10 yaşında ki bir çocuk ise bu sitelere giriş yöntemlerini uygulayamadığı için yasak bu seviyede bırakılıyor. Çocuğun Birşeyhub izlerken, oğlum Birşeyhub mu izliyorsun? Gel beraber izleyelim mi diyeceksin? Bu siteler çocukların erişimine kolay bırakılsaydı, okulda bunları arkadaşlarına anlatan, küfür eden, orada gördüklerini tekrar etmeye çalışan, "ah, ıh" gibi sesler çıkaran çocuklarla dolardı. Zaten tecavüzcüsüyle dolu olan ülke daha kötü bir durumda olurdu.

Hala istediğiniz an rahatlıkla ulaşabildiğiniz siteler, sizin için yasaklanmıyor. Sizden de küçüklerin bu sitelere erişimi zor olsun diye yasaklanıyor.

İlk sayfadaki bazı arkadaşları cidden anlamıyorum, dine bağlamaları kafam almıyor, terör örgütünü alelen desteklemiş bir sitenin kapatılmasını saçma görüyorlar, +18 içeriğin zararsız olduğunu düşünüyorlar. Zaten +18 içerik zararlı değil faydalıydı(!)

Devletin amacı tamamen yasaklamak olsa şu an hiçbiriniz bu konuyu açacak kadar cesaretli bile olamazdınız, bu yasaklamaların tek amacı küçük yaştaki çocukların erişimini engellemek için. Zaten belli bir yaşa gelen kişi VPN veya farklı yollarla o videolara rahatlıkla ulaşabiliyor. 10 yaşında ki bir çocuk ise bu sitelere giriş yöntemlerini uygulayamadığı için yasak bu seviyede bırakılıyor. Çocuğun birşeyhub izlerken, oğlım birşeyhub mu izliyorsun? Gel beraber izleyelim mi diyeceksin? Bu siteler çocukların erişimine kolay bırakılsaydı, okulda bunları arkadaşlarına anlatan, küfür eden, orada gördüklerini tekrar etmeye çalışan, "ah, ıh" gibi sesler çıkaran çocuklarla dolardı. Zaten tecavüzcüsüyle dolu olan ülke daha kötü bir durumda olurdu.

Sonunda mantıklı bir cevap.

Hadi "ihtiyaç" olarak nitelendirelim. İhtiyacını karşılamazsan ne olacak? Ne kaybedeceksin? Kıyafet ihtiyaçtır. Yemek ihtiyaçtır. Yaşayacak bir yuva ihtiyaçtır. Ama bu değildir. Ben bir şey kaybetmedim yani.

Çok detaylara girmeyelim. Normal değil. Biraz objektif düşünün.
O seviyede değil ama ihtiyaç.

Bir anket açsak bence kim objektif anlaşılır.

Şaka maka Nofap nerelere gelmiş.

Devletin amacı tamamen yasaklamak olsa şu an hiç biriniz bu konuyu açacak kadar cesaretli bile olamazdınız, bu yasaklamaların tek amacı küçük yaştaki çocukların erişimini engellemek için. Zaten belli bir yaşa gelen kişi VPN veya farklı yollarla o videolara rahatlıkla ulaşabiliyor. 10 yaşında ki bir çocuk ise bu sitelere giriş yöntemlerini uygulayamadığı için yasak bu seviyede bırakılıyor. Çocuğun Birşeyhub izlerken, oğlım Birşeyhub mu izliyorsun? Gel beraber izleyelim mi diyeceksin? Bu siteler çocukların erişimine kolay bırakılsaydı, okulda bunları arkadaşlarına anlatan, küfür eden, orada gördüklerini tekrar etmeye çalışan, "ah, ıh" gibi sesler çıkaran çocuklarla dolardı. Zaten tecavüzcüsüyle dolu olan ülke daha kötü bir durumda olurdu.
Bakın tekrar söylüyorum 10 yaşındaki çocukların o siteye girişlerini engelleyecek kişi devlet değildir. Kendi ebeveynlerinin engellemesi lazım.

Devletin amacı tamamen yasaklamak olsa şu an hiç biriniz bu konuyu açacak kadar cesaretli bile olamazdınız, bu yasaklamaların tek amacı küçük yaştaki çocukların erişimini engellemek için. Zaten belli bir yaşa gelen kişi VPN veya farklı yollarla o videolara rahatlıkla ulaşabiliyor. 10 yaşında ki bir çocuk ise bu sitelere giriş yöntemlerini uygulayamadığı için yasak bu seviyede bırakılıyor. Çocuğun Birşeyhub izlerken, oğlım Birşeyhub mu izliyorsun? Gel beraber izleyelim mi diyeceksin? Bu siteler çocukların erişimine kolay bırakılsaydı, okulda bunları arkadaşlarına anlatan, küfür eden, orada gördüklerini tekrar etmeye çalışan, "ah, ıh" gibi sesler çıkaran çocuklarla dolardı. Zaten tecavüzcüsüyle dolu olan ülke daha kötü bir durumda olurdu.
Yasakla bir yol katedemezsiniz. Zaten ISS’lerin tercihe bağlı koruma uygulamaları mevcut. Son kullanıcıyı güvensiz, hız kaybı yaşatan VPN’lere mecbur bırakmak saçmalıktan öte değil. Özgürlük kısıtlayıcı.

Hala istediğiniz an rahatlıkla ulaşabildiğiniz siteler, sizin için yasaklanmıyor. Sizden de küçüklerin bu sitelere erişimi zor olsun diye yasaklanıyor.
Erişimine kolay bırakılsaydı dediğinizde saydıklarınız zaten var.

Küçüklerin erişimi sebebiyle değil din sebebiyle yasaklanmıyor mu?
Yasakla bir yol katedemezsiniz. Zaten ISS’lerin tercihe bağlı koruma uygulamaları mevcut. Son kullanıcıyı güvensiz, hız kaybı yaşatan VPN’lere mecbur bırakmak saçmalıktan öte değil. Özgürlük kısıtlayıcı.
Yani çok gerekiyorsa bunlar kullanılır ama işte.

Bakın tekrar söylüyorum 10 yaşındaki çocukların o siteye girişlerini engelleyecek kişi devlet değildir. Kendi ebeveynlerinin engellemesi lazım.
Bunun için de ailelerin bilinçlendirilmesi gerekiyor lakin bilinçlenmek isteselerdi şu an zaten bu durumda olmazdık. Ya da benim çocuğum öyle şeyler yapmaz düşüncesiyle, çocuklarını ne durumda olduklarından haberleri olmuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı