18 Yaş Altı Araç Satın alınır mı?

Ethereum

Kilopat
Makaleler
1
Yer
localhost
Merhaba arkadaşlar, Ben 16 yaşındayım. Babam araç almak istiyor ama birtakım ailevi nedenlerden dolayı benim üzerime almak istiyor fakat alınır mı pek bir bilgimiz yok. Alınsa bile ek ücret olur mu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Alınır, araç üzerinize görünür ama biraz çetrefilli bir iş diye biliyorum. Sanırım sizden sorumlu olan aile bireyleriniz sorumluluğu kabul ettiklerini bildiren bir dilekçe ile başvuruyor. Biraz önce tekrar baktığımda bu yönde bilgilere rastladım. Yani ruhsat üzerinde sahibi siz olabilirsiniz ama sürmek için hala ehliyet yaşını beklemeniz gerekir.

"Zihinsel özürlüler ile reşit olmayan küçüklerin sahibi bulundukları aracın, tescil kuruluşlarında adlarına tescillerinin yapılabilmesi için, ileride doğabilecek hukuki ve cezai sorumlulukları kabul ettiklerine dair, kanuni mümessillerince noterde tanzim ve tasdik edilmiş taahhütnameyi tescil anında vermeleri zorunludur."
Arkadaşlar gerekli bilgiyi verdim zaten. Hala neden alınmaz şeklinde yorumlar geliyor? Düzgün bir şekilde, varsa kanun değişikliğini yazın biz de öğrenelim. Eğer karşıt bir kanun değişikliği yoksa, insanları yanıltmayın artık. Keyfinize göre kural yazmayın buraya!

Ya admin şuraya bi el at birileri yanlış bilgi veriyor napıcaz bilmiyorum bende 17 yim üzerime motor almak istiyorum alabiliyor muyum şimdi?
Siz A1 grubunda yani 125cc limitine kadar alabilirsiniz. 18'e geldiğiniz zaman A2 ehliyet hakkına sahip olursunuz.
EK: Ehliyet yerine bilet yazmışım. :D

Merhaba arkadaşlar, ben 16 yaşındayım. Babam araç almak istiyor ama birtakım ailevi nedenlerden dolayı benim üzerime almak istiyor fakat alınır mı pek bir bilgimiz yok. Alınsa bile ek ücret olur mu acaba?

Sanırım ailevi nedenler mal paylaşım ya da diğer borçlardır.
Neyse konuya gelirsek araç alınınr ama reşit olmayanın velisi kişi bir vekil atamak zorunda reşit olmayanın.üzerine araç alabilmek için herhangibi bir kişiyi vekil tayin edebilirsiniz velilerin evli olması kaydıyla tabi boşanmış iseler ilam ile notere başvurmak gereklidir
Merhaba arkadaşlar, Ben 16 yaşındayım. Babam araç almak istiyor ama birtakım ailevi nedenlerden dolayı benim üzerime almak istiyor fakat alınır mı pek bir bilgimiz yok. Alınsa bile ek ücret olur mu acaba?

Neyse konuya gelirsek araç alınınr ama reşit olmayanın velisi kişi bir vekil atamak zorunda reşit olmayanın.üzerine araç alabilmek için herhangibi bir kişiyi vekil tayin edebilirsiniz velilerin evli olması kaydıyla tabi boşanmış iseler ilam ile notere başvurmak gereklidir

Konu biraz eski. Şu anda 19 yaşındayım :)

105 TL tescil ücreti veriyorsun. Geçen hafta aldım. Annen baban olmak zorunda sorumluluklarını kabul ettiklerine dahil.

Yeni konular

Geri
Yukarı