18 Yaş Altı Banka Kartı Önerisi

RealOmer

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Otomotiv Mühendisi
Arkadaşlar uzun süre boyunca İninal kullandım ve aylık komisyon ile para çekememe özelliği olmaması durumunda. 18 yaş altı banka kartı önerisi istiyorum.
Papara, ziraat banka kartı ve ING çocuk hesabı gibi kartlar işimi görür mü?
Elimde 1.000 TL gibi büyük miktar var paranın bütünlüğü 90 euro ve TL ile 1.000 TL oluyor. Ben bu parayı şimdi harcamayacağım ve bankada bekletmek istiyorum. Değerlensin diye böyle bir kart var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailene söyle sana bir vadeli hesap oluştursunlar. Paranı oraya koyarsın ileride değerlendirirsin. Kendin başına uğraşmana gerek yok.

Enpara tavsiye ederim. Birikim hesabına atıyorsunuz parayı günlük faiz işliyor. İstediğiniz zaman parayı kendi hesabınıza ücretsiz aktarabiliyorsunuz. Eft havale ücretsiz. Hesap işletim ücreti yok.

Ailene söyle sana bir vadeli hesap oluştursunlar. Paranı oraya koyarsın ileride değerlendirirsin. Kendin başına uğraşmana gerek yok.
Alışveriş yaparken tek başıma da yapabilmem gerekiyor. Vadeli hesaptaki parayı istediğimiz miktar çekip harcaya biliyormuyum ?
Enpara tavsiye ederim. Birikim hesabına atıyorsunuz parayı günlük faiz işliyor. İstediğiniz zaman parayı kendi hesabınıza ücretsiz aktarabiliyorsunuz. Eft havale ücretsiz. Hesap işletim ücreti yok.
18 yaş üstü değil mi ?
ING çocuk hesabı daha iyi olur. Yanlış bimiyorsam

Vade süresi dolmadan çekip harcayamazsın kardeşim. Bunun için günlük ve aylık faiz veren uygulamalar var o şekilde olursa olur diye düşünüyorum. Para çekmek için 3 ay vade dolmasını beklediğimi bilirim.

Son düzenleme:
Alışveriş yaparken tek başıma da yapabilmem gerekiyor. Vadeli hesaptaki parayı istediğimiz miktar çekip harcaya biliyormuyum ?

18 yaş üstü değil mi ?
Vadeli hesaptaki parayı anlık harcayabiliyorumuyuz ? Ing karttaki direk banka kartta mı duruyor yoksa ayrı hesapta mı ?
Vade süresi dolmadan çekip harcayamazsın kardeşim. Bunun için günlük ve aylık faiz veren uygulamalar var o şekilde olursa olur diye düşünüyorum. Para çekmek için 3 ay vade dolmasını beklediğimi bilirim.
Hangi kartlarlarda var veli ile birlikte alabilirim ama alışveriş yaparken kod yani telefon numaraı benim üstümemi olur yoksa velinin mi ?

Son düzenleme:

18 yaş üstü değil mi ?
Hesap kartı ailenlede çıkarabilirsin. İng deniz fiba odea burgan garanti enpara kullanıcısıyım. Ana hesabım enpara. Çok memnunum. İnternet bankacılığından paranı kullanmadığın zaman ücretsiz birikim hesaba aktarıyorsun günlük faiz işliyor. Para lazım olunca ücretsiz kendi hesabına tekrar aktarabiliyorsun. İstediğin zaman 2 dakikalık iş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı