18 Yaş Altı Banka Kartı

Şu İninal'ı önermeyin İninal tamamen gereksiz sadece ailesi İnternet'ten alışveriş yapmasına veya kart almasına izin vermeyenlerin işine yarar onun dışındakilerin alması mantıksız çünkü her şeye komisyon kesiyor para yatır kesiyor. çek kesiyor, para bir ay bekliyor kesiyor, EFT yapıyorsun kesiyor. Bence bu kartlar yerine vadesiz hesaplı kartlar almak daha mantıklı.

Banka kartı demiş adam ısrarla İninal önermişsiniz. İninal banka kartı değil.
Kardeşim ben yaz aylarında staj yaptığım için maaşımın yatacağı bir banka kartına ihtiyacım vardı, Yapı Kredi'den gittim açtırdım bir hesap ailemle. Şu anda hali hazırda kartı kullanıyorum. Hiçbir ücret alınmıyor, aylık ücret yıllık ücret gibi ücretlerin hiçbiri yok. Ama hesabı açtırmak biraz sancılı oldu hem anne hem babanın gelmesi lazım tek bir velinizle gidince olmuyor. Ayrıca banka uygulamasını kullanmak içinde ayrı sözleşmeler imzalanması gerekiyor ve onun içinde anne baba gerekiyor. Ben şu anda memnunum ama başka bankalardanda velinizle açtırabilirsiniz banka hesabı. Ziraat, Garanti, İş Bankası gibi bankalar veriyor 18 yaş altı banka kartı velinizle gittiğiniz zaman. Yapı Kredi'de herşey için sözleşme gerekiyor ve hem anneniz hem babanız olması gerekiyor. O yüzden başka bankalardan açtırın hesabı.

İninal önermiyorum, zaten banka kartı değil. Aylık kullanım ücreti ve yükleme ücretleri canımı sıkıyor.

Aylık 2₺, Şok'tan yükleyincede fazladan 2₺ daha alıyorlar.

İninal önermiyorum, zaten banka kartı değil. Aylık kullanım ücreti ve yükleme ücretleri canımı sıkıyor.
İninal kendi fişini kendi çekti, artık pek kullanılacak bir kart değil. Banka kartı alınması daha mantıklı ama ben staj yaptığım için aldım, nomalde söylediğimde hiç sıcak bakmadılar yok sen borca girersin yok başına iş açarsın felan diyip savuşturdular, ama staj yüzünden açmak zorunda kaldılar. İninal kullanırken resmen eziyet çekiyormuşum valla banka kartı çok büyük bir nimet. Tek kötü yanı birşey satın alırken taksit yapılmıyor kredi kartı olmadığı için.

Ben banka kartı ile uğraşmasın diye alternatif olarak önerdim. kendi kullandığımdan biliyorum. benim için uygun oluyor kullanmak bana iyi geleni ben öneririm sana iyi geleni sen arkadaş ne istiyorsa artık.
Arkadaş banka kartı demiş ama. Uğraşmayı göze almış demekki o yüzden banka kartı istemiş. İninal gibi kartlar artık bir eziyet haline geldi, para yüklerken işlem ücreti, aylık 2TL işlem ücreti sürekli para eksiliyor. Banka kartı gibi nimetler varken İninalle kimse uğraşmaz. Ailenle gideceksin açtıracaksın rahatına bakacaksın mis gibi. İninal gibi çalışıyor kart zaten içinde paran yoksa kartı kullanamıyorsun. ATM'den 20 TL atıyorsan 20 TL gidiyor hesabına, para çekebiliyorsun, aylık ücretler yok. Banka kartı varken artık İninal gibi kartlar kullanmanın pek bir anlamı yok.

Arkadaş banka kartı demiş ama. Uğraşmayı göze almış demekki o yüzden banka kartı istemiş. İninal gibi kartlar artık bir eziyet haline geldi, para yüklerken işlem ücreti, aylık 2TL işlem ücreti sürekli para eksiliyor. Banka kartı gibi nimetler varken İninalle kimse uğraşmaz. Ailenle gideceksin açtıracaksın rahatına bakacaksın mis gibi, ininal gibi zaten içinde para yoksa hiçbir işe yaramıyor aynı şey.

Ama işte her aile gel sana kart çıkaralım diye takılmıyor ne yazık ki :(

İninal gibi kartlar artık bir eziyet haline geldi

Doğru. Hatta kartta 1₺ kalsa bile alıyorlar. Fırsatım olursa Papara'yı deniyeceğim. Onuda beğenmezsem şu 18 yaş altı banka kartı olayına girecem sanırım.

Az önce kartta kalan 1₺ İninal'a yem olmasın diye Steam'e kart bilgilerimi girip aktarmak istedim ama Steam kart bilgilerimi reddetti.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı