18 yaş altı bankada nasıl normal hesap açılır?

HCI

Hectopat
Yer
Laboratuvar
16 yaşındayım. Bankalarda hesap açmak istiyorum ama çoğu banka ya açmıyor ya da kısıtlamalı olarak veriyor. Şu anda İş Bankası ilk imza kullanıyorum. Garanti Bankası'na gittiğimde açmadılar. Kuveytürkte kart vermediklerini söylediler. Biraz araştırdığımda noterden muvafakatname alınarak bankalarda velisiz bir şekilde tek başıma hesap açabiliyormuşum. Sizce ne yapmalıyım?

Annen veya baban her ikisi sağ ise birlikte bankaya (vekalet durumunu bilmiyorum boşanma vs.)
Gidip hesap açıyorsun.
16 veya 17 yaşlarındaydım lise stajım için açmıştım. Birkaç imza atıyorlar kart geliyor zaten eve ama hesap kısıtlı oluyor. Müşteri hizmetleri 18 altı olduğun için bağlanmıyor bankaya gidin falan diyordu.

Banka hesabı ne için gerekli? Bankalar bu soruyu eminim soruyorlardır ve makul bir cevabın varsa bizden daha iyi yardımcı olurlar.

Hocam hem yatırım için hem de harcama için lazım.

Annen veya baban her ikisi sağ ise birlikte bankaya (vekalet durumunu bilmiyorum boşanma vs.)
Gidip hesap açıyorsun.
16 veya 17 yaşlarındaydım lise stajım için açmıştım. Birkaç imza atıyorlar kart geliyor zaten eve ama hesap kısıtlı oluyor. Müşteri hizmetleri 18 altı olduğun için bağlanmıyor bankaya gidin falan diyordu.

Hocam peki muvafakatname nasıl oluyor biliyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı