18 yaş altı için bankada hesap nasıl açılır?

cxnnorx

Hectopat
Arkadaşlar yaşım 15 ve babannem bana ve kardeşime 2'şer bin TL para verdi ve annem bunu bizim adımıza banka hesabı açarak yatırmak istiyor. Fakat babam o parayı alabilir, almakta istiyor zaten, nasıl almamasını sağlarız, yani o hesaba sadece annemin erişebilmesi için ne yapabiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Staj dönemimde 2 adet banka hesabı açmıştım ilkinde sadece bir veli imzası yeterliydi fakat 2. hesabımı açarken kuralların değiştiğini ve iki velinin de imzası olması gerektiğini söylemişlerdi.

Sadece annen erişti diyelim baban annenden alamayacak mı? Annenin hesabından alamıyorsa annen sizden almasına da izin vermez zaten. Boşa uğraş bence.

Arkadaşlar yaşım 15 ve babannem bana ve kardeşime 2'şer bin TL para verdi ve annem bunu bizim adımıza banka hesabı açarak yatırmak istiyor. Fakat babam o parayı alabilir, almakta istiyor zaten, nasıl almamasını sağlarız, yani o hesaba sadece annemin erişebilmesi için ne yapabiliriz?

Yasal olarak babanda senin vasin olduğu için bunu engellemek gibi bir şey yok ama bu parayı zinet eşyası olarak değerlendirip güvendiğiniz birisine emanet edebilirsiniz.
Altın gibi.

Annen ile gidip hesap aç. Annen o hesabın varisi olarak kayda geçer. Baban kartı alıp veya internet bankacılığını kullanamadığı sürece o hesapta annen harici kimse işlem yapamaz. Ama bankadan bankaya kurallar değişiyor. Bazı bankalar hem anne hem babayı isterken bazı bankalar sadece anne ya da sadece babanın olması yetiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı