Rehber 18 yaş altı hesap açan bankalar inceleme

Merhaba. Öncelikle biraz saçma bir inceleme gibi gelebilir size, ama ben ve bir çok 18 yaş altı arkadaşımızın merak ettiği bir konu var: "18 yaş altı banka hesabı açabiliyor mu?". Evet arkadaşlar, açılabiliyor. Ebeveyniniz ile her hangi bir bankaya gittiğinizde sizin adınıza bir hesap açabilirsiniz. Ben bugün 3 bankanın çocuklara açtığı hesapları inceleyeceğim: İş Bankası
Garanti Bankası
Ziraat Bankası
Öncelikle İş Bankası'ndan başlayalım. Özellikleri aşağıdaki gibi:
- Hesabın adı "İlk İmza"
- Tanımlı hesaba havale yapılabiliyor ancak tanımsız hesaba havale ve hiç bir şekilde EFT işlemi yapılamıyor.
- İnternet bankacılığı kullanılabiliyor.
- Kart ilk başta temassız ve çipsiz olarak geliyor. Ancak daha sonra müşteri temsilcisi aracılığıyla kartınızı temassız ve çipli olarak yenileyebiliyorsunuz.
- ATM'si en çok bulunan bankalardan biri.
- Hiç bir şekilde yıllık ücret veya hesap işletim ücreti vs. yok.
- Alışverişlerden Maxipuan kazanılabiliyor.
- İnternetten alışveriş yapılabiliyor.
Şimdi gelelim Garanti Bankası'na:
- Kredi çekme, avans hesap ve kredi kartı başvurusu hariç neredeyse her işlemi internet bankacılığı ile yapabiliyorsunuz. Bu konuda 18 yaş altına en çok hakkı tanıyan bankalardan biri.
- Yıllık ücret, aidat vs. yok.
- Kart temassız ve çipli olarak geliyor.
- Alışverişlerden Bonus kazanılabiliyor.
Son olarak Ziraat Bankası'na gelelim:
- İnternet bankacılığı 15 yaşından sonra kullanılabiliyor.
- İnternet bankacılığında bakiyeye bakma hariç hiçbir şey yapılamıyor.
- Müşteri hizmetleri ile görüşülebiliyor.
- Bankkart Mobil kullanılamıyor.
- Ziraat Onay kullanılamıyor. Her girişinizde SMS ile doğrulama yapmak zorunlu.
- Kart temassız ve çipli olarak geliyor.
- Aidat vs. yok.
- Havale/EFT yapılamıyor.
Benim şahsen en çok tavsiye ettiğim banka Garanti Bankası. Çünkü 18 yaş altına en çok hak tanıyan bankalardan biri. En memnun kalmadığım banka ise Ziraat Bankası. Çünkü internet bankacılığında neredeyse hiçbir şeye izin vermiyor.
Her neyse, incelemem bu kadar. İlk incelemem olduğu için hatalar yapmış olabilirim, kusura bakmayın. Sizin de eklemek istedikleriniz olursa veya yanlış bir şey yazdıysam mesajlarınızı bekliyorum. İyi forumlar!

Garanti şubesine bugün gittim. İki tanesine uğradım. İkisi de maaş hesapları havale/eft gerçekleştirebilir, eğer maaş alamayacaksa çocuğunuz Online bankacılık ve havale EFT işlemi yapamayacaktır dediler. Hesabı açmadan gittim bunu duyunca. Bilgisi olan var mı?

Garanti şubesine bugün gittim. İki tanesine uğradım. İkisi de maaş hesapları havale/eft gerçekleştirebilir, eğer maaş alamayacaksa çocuğunuz Online bankacılık ve havale EFT işlemi yapamayacaktır dediler. Hesabı açmadan gittim bunu duyunca. Bilgisi olan var mı?
Yapikredi şubesine uğra.

Yapı Kredi şubesine uğra.

Hocam arkadaşım çalışmaya başlayınca Yapı Kredi üzerinden hesap açtı. Babasını ve annesini bir arada istemişler, ikisi de gelince imzalar atılıp hesap açılmış. Ardından kimlik yenilediği için güncelleme işlemi yaparken ben de yanında gidip hesap açabileceğimi sordum. Sadece maaş için hesap açılıyor dendi. Hesap açılınca mobil bankacılığa giremiyordu, kartı teslim edildikten sonra mobil bankacılık, havale, EFT ve kolay adres tanımı gibi şeylerin hepsini açmışlar ve yapabiliyor. Ancak ben çalışmadığım için keyfiyetten açacağım, açılmıyormuş. (daha doğrusu altın yatırımı için)

Hocam arkadaşım çalışmaya başlayınca Yapı Kredi üzerinden hesap açtı. Babasını ve annesini bir arada istemişler, ikisi de gelince imzalar atılıp hesap açılmış. Ardından kimlik yenilediği için güncelleme işlemi yaparken ben de yanında gidip hesap açabileceğimi sordum. Sadece maaş için hesap açılıyor dendi. Kartı teslim edildikten sonra mobil bankacılık, havale, EFT ve kolay adres tanımı gibi şeylerin hepsini yapabiliyor. Ancak ben çalışmadığım için keyfiyetten açacağım, açılmıyormuş. (daha doğrusu altın yatırımı için)
Bu bankaların ne saçma prosedürleri varmış? Hiç girme banka işlerine falan. Benimde banka hesabım var, çok darlanıyorum. Velinle şubeye gidip elimdeki parayı banka hesabımda güvenli olması için tutacağım dersen keyfi bir sebep olmaz.

Bu bankaların ne saçma prosedürleri varmış? Hiç girme banka işlerine falan. Benim de banka hesabım var, çok darlanıyorum. Velinle şubeye gidip elimdeki parayı banka hesabımda güvenli olması için tutacağım dersen keyfi bir sebep olmaz.

Kendi adıma EFT/Havale yapabileceğim bir hesap şart maalesef. Günümüzde her şey için banka hesabından para gönder öyle onaylansın hesabın diyorlar. Hem altın birikimi yapmak istiyorum. Bu durumda Garanti ve Yapı kredi dışında ne kalıyor geriye?

Kendi adıma EFT/Havale yapabileceğim bir hesap şart maalesef. Günümüzde her şey için banka hesabından para gönder öyle onaylansın hesabın diyorlar. Hem altın birikimi yapmak istiyorum. Bu durumda Garanti ve Yapı kredi dışında ne kalıyor geriye?
Akbank kalıyor. EFT/Havale yapabiliyorsun. Tek sıkıntısı atmleri çok kart ve para yutuyor.

Akbank kalıyor. EFT/Havale yapabiliyorsun. Tek sıkıntısı atmleri çok kart ve para yutuyor.
Hocam maaş için değil çalışmıyorum havale EFT yapmak istiyorum velimle gidicem online bankacılk kullanmak istiyorum hangi bankayı tercih ederim 18 yaşımdan küçüğüm

Hocam maaş için değil çalışmıyorum havale EFT yapmak istiyorum velimle gidicem online bankacılk kullanmak istiyorum hangi bankayı tercih ederim 18 yaşımdan küçüğüm

Hocam maaş için değil çalışmıyorum havale EFT yapmak istiyorum velimle gideceğim Online bankacılk kullanmak istiyorum hangi bankayı tercih ederim 18 yaşımdan küçüğüm

Hocam maaş için değil çalışmıyorum havale EFT yapmak istiyorum velimle gideceğim Online bankacılk kullanmak istiyorum hangi bankayı tercih ederim 18 yaşımdan küçüğüm

Hocam öncelikle hiç bankayla uğraşmadan size Papara'yı öneririm. 13 yaş üzeri iseniz hesabınızı onaylayabilirsiniz onun için velinizinde bir Papara hesabı açıp hesap onaylaması lazım. Ondan sonra son olarak siz velinize "veli doğrulaması" mesajı atıyorsunuz ve veliniz doğrulamayı onaylayınca hesapta istediğinizi yapabiliyorsunuz. (EFT/Havale dahil ayrıca bir IBAN numaranız da oluyor.)

Yeni konular

Geri
Yukarı