İnceleme: Enemy Front

Merhaba, bugün indirim döneminde 4,80 kuruşa satın aldığım Enemy Front'u inceleyeceğim.
Başlamadan önce şunu söyleyeyim, oyun tam bir rezalet.

Hikayemizde gazeteci Robert Hawkins'i oynuyoruz. Nazilerin Polanya'yı ele geçirmeye çalıştığını görüyoruz. Biz ise çeşitli direniş gruplarına yardım ederek etrafta fotoğraf çekiyoruz.

Oynanış bölümüne gelirsek, tek kelime ile berbat ötesi. Karakter aşırı hantal. Buglar, glitchler derken kafayı yersiniz. Hani Ubisoft oyunlarında yapay zekaya kötü deriz ya. Bu oyunda yapay zeka diye bir şey yok, adamlar koymamışlar. Mesela ben gizli gitmek istiyorum ve önümde 2 düşman var ikisinin arasında uzunca bir mesafe var ve arkaları da dönük ben gidip en arkadakini bıçaklamaya çalışıyorum ama öndeki arkası dönük NPC beni görüyor. Optimizasyon zaten berbat. Ara sahnelerdeki flashbackleri herhalde ilkokula giden çocuğa çizdirmişler.

Ayrıca oyunun başında yaşadığım bir olayı daha anlatayım. Ben bir yere siper almışım ve karşımda 6 düşman var, taktik yapıyorum tam o sırada 5 NPC siperden çıkıp üstüme doğru koşarak geldi.😃 ben sizim düşmanınızım be elimde silah var ve siz üstüme doğru koşarak geliyorsunuz. Daha bu oyunun 20. dakikası, zaten bu dakikadan sonra oyundan iyice soğudum.

Vuruş hissi konusuna gelirsek oyunda oda yok, Crosshair adamı öldürdüğümüzde kırmızı rengini almasa öldürüp öldürmeyeceğimizde anlayamayacağız.
Ee geriye ne kaldı o zaman, grafik, seslendirme ve atmosfer.

Grafik konusunda idare eder diyebiliriz. Ortam sesleri konusunda da iyi, o partizan çığlıkları falan savaşın atmosferini iyi yansıtmış.
Multiplayer modu var ama sunucular ölü.

Toparlamak gerekirse 32 TL'ye alınmaz hatta indirimde 4 TL'ye bile alınmaz o derece kötü bir oyun.
Puanım 1/10

Yeni konular

Geri
Yukarı