18 Yaş Altı Kart İçin Yeni Alternatif Papara Card!

AhmedArif

Hectopat
Daha fazla  
Papara.com yeni tasarımına geçti ve Papara Card adlı kartını piyasaya sürdü.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Uzun bir süre önce PayPal çeşitli nedenlerden dolayı Türkiye’de hizmet vermeyi bitirdi.
18 yaşında olmayan herkes Ininal karta geçmek zorunda kaldı. Tabii 18 yaşın üzerindeki aile bireyleri adlarına banka kartları veya Encard (Enpara kart) açtırdı. Ininal’in aylık ücretini 2 TL’ye çıkarması da farklı kartlara geçme ihtiyacını iyice arttırdı.

Papara’da bugün Papara Card’ı piyasaya sürdü. 13 yaşından büyük herkes bu kartı alabiliyor. İnternet üzerinden 10 TL gibi bir ücretle bu karta sahip olabiliyorsunuz. Belki ilerleyen zamanda aynı Ininal gibi çeşitli yerlerde de satılmaya başlar. Ama o güne kadar internetten sipariş vermek zorundasınız.

Yaş sınırı düşük olan ve Ininal ile rekabet edebilecek bir kartın da ortaya çıkmış olması bizi olumlu yönde etkileyecek gibi duruyor.
Papara vs Ininal

Yaş Sınırı

Ininal kart ve Papara Card’ı kullanabilmeniz için 13 yaş ve üstünde olmanız yeterlidir.
Kart Ücreti

Ininal kartı alabilmek için 5 TL ödemelisiniz. Papara Card’ı alabilmek için 10 TL ödemeniz gerekli.
Aylık Ücret

Ininal kartın aylık ücreti 2 TL’dir. Papara Card’ın aylık ücreti 1 TL’dir. İki kartta da para yüklü olmadıkça aylık ücret alınmıyor.
Para Yükleme

Papara Card’a her ATM’den ücretsiz bir şekilde para yükleyebilirsiniz. Ininal’a belirli yerlerden farklı ücretler karşılığı para yüklersiniz.
Mobil Uygulama

İki kartında mobil uygulaması mevcuttur.
Nerelerde Geçer? Geçerliliği Nedir?

İki kartı da Mastercard geçen her yerde kullanabilirsiniz. Yani neredeyse her yerde kullanabilirsiniz.
Havale/EFT Yapabilir Miyim?

Papara Card’da EFT/Havale mevcutken Ininal kartta mevcut değildir.
Para Çekebilir Miyim?

Ininal kartta para çekmek mümkün değil. Ama Papara Card’dan para çekebilirsiniz.
Para Gönderme

Ininal karttan Ininal karta, Papara Card’dan Papara Card’a para gönderebilirsiniz.

---------------------------------------------
Şahsi olarak dün Halkbank Atm aracılığıyla 10 TL Papara hesabıma yatırdım. Daha önceden de Papara'yı kullanmışlığım vardı. Para 1 saat içinde hesabıma yatmayınca müşteri hizmetlerini arayıp 5 dk içinde sorunumu çözdüm ve siparişi verdim güzel bir karta benziyor.

Kaaynak: ulassoyvural

Son düzenleyen: Moderatör:
Papara :D Bu isimleri kim buluyor böyle?

"Momoney card".

Bence gereksiz. 6-7 ay önce İninal aldım, banka kartı çoğu yerlerde geçtiğinden sadece 1 kere kullanabildim. Yapıkredi' de 18 yaş sınırı vesayre de yok. Kafama göre döviz, fon alıp satabilirim. Eh tost parasını çıkartırım artık burstan :D

Kartı sipariş vermek için nasıl para yükleyeceğim hesabıma?

Yeni konular

Geri
Yukarı