18 yaş altı kişiler aşı oldu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sinovac olsanız bile yüksek ihtimal bir süre sonra BioNTech olmak zorunda kalacaksınız. Sinovac'ın varyantlara karşı koruyuculuğu çok az.
Hey yavrum hey. Madem koruyuculuğu çok az neden hala yapılmaya devam ediyor? Annem 50 yaşında kronik rahatsızlığı olan bir kadın ve yan etkilerden korktuğu için 3 doz Sinovac oldu. Sinovac olurken bile bir şey olursa diye kaç kere iptal etmeyi düşündü. Sinovac aşısından çok daha yan etkisi olan bir aşıyı nasıl olmasını bekliyorlar acaba?

Haber kanallarından geldiler, odaya almadılar konuşmasınlar diye.
Hem, felç riski olsa niye yazsınlar zaten?
Bilimde böyle bir kafa yok. O zaman kötü olacakları hiç yazmasınlar? Her ilacın yan etkisi olabilir ve hepsi de ilaç kullanılmadan önce söylenir ya da bir kağıda yazılır. Felç riski aşılarda mevcut bir risk değil. Bunu kanıtlamadığınız sürece de bir şey değişmeyecek.

Orta yaşa etki yok yani?

Öyle bir şey yazdığımı görmüyorum. BioNTech 18 yaş altı çocuk/ergen kişilerde denenmedi her şeye atlamaya gerek yok çıktığı gibi, ilk 2 dozu Sinovac olacağım geleneksel yöntemlerle üretildiğinden daha güvenli görüyorum.

Hey yavrum hey. Madem koruyuculuğu çok az neden hala yapılmaya devam ediyor? Annem 50 yaşında kronik rahatsızlığı olan bir kadın ve yan etkilerden korktuğu için 3 doz Sinovac oldu. Sinovac olurken bile bir şey olursa diye kaç kere iptal etmeyi düşündü. Sinovac aşısından çok daha yan etkisi olan bir aşıyı nasıl olmasını bekliyorlar acaba?
Devlet seçenek sunuyor ve BioNTech'in koruyuculuğu üstün olarak fazla, kanıtlandı. 3. doz aşı olayı bundan dolayı var zaten. Sinovac olan kişilere BioNTech aşı yaptırıp bağışıklılığını güçlendirmek için.

Şöyle bir şey buldum adamı tanımam aşıya karşı filan da değilim ama şimdi bu adam yalan mı söylüyor? Eski Sivas Müftüsü duyurdu: Kızım aşı olduktan sonra felç kaldı! - Yeni Akit
Kaynak güvenilir değil, Yeni Akit gazetesi taraflı bir gazete ve güvenilirliği yok. Felç birçok sebepten oluşabilir. Şırıngada hava boşluğu olursa oluşma imkanı var. Belki aşı olurken hava boşluğu bırakıldıysa olmuş olabilir ama bu aşıdan değil hemşireden kaynaklıdır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı