18 yaş altı kripto para alma yöntemleri nelerdir?

Öncelikle hepinize iyi günler. 16 yaşındayım. Kripto para almak istiyorum. Açıkçası sadece 100-200 liralık dogecoin almak istiyorum. Paribu uygulamasını indirdim üye oldum ancak kripto para satın almak için kimlik onayı ve 18 yaşından büyük olunması gerektiği yazıyor. Ayrıca bu konu hakkında yok denecek kadar az şey biliyorum. Sorularım şunlar;
1. Aile bireylerinden biri adına üye olsam (örneğin annem) herhangi bir sıkıntı çıkar mı?
2. Bu komisyon meselesi nedir?
3. Annem adına kayıt olduktan sonra para yatırma yeri olarak ininal kartımı kullanabilir miyim?
4. Ne alakası var diyebilirsiniz ama haciz gibi işler var mıdır bu işte? Yatırdığım 100-200 lira gitse dogecoin düşse sıkıntı yok. Para eksiye düşebilir mi veya başıma bir şey gelebilir mi?
İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim. Biraz acil öğrenmek istiyorum yavaş yavaş artıyor çünkü 😄 Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Öncelikle hepinize iyi günler. 16 yaşındayım. Kripto para almak istiyorum. Açıkçası sadece 100-200 liralık dogecoin almak istiyorum. Paribu uygulamasını indirdim üye oldum ancak kripto para satın almak için kimlik onayı ve 18 yaşından büyük olunması gerektiği yazıyor. Ayrıca bu konu hakkında yok denecek kadar az şey biliyorum. Sorularım şunlar;
1. aile bireylerinden biri adına üye olsam (örneğin annem) herhangi bir sıkıntı çıkar mı?
2. bu komisyon meselesi nedir?
3. annem adına kayıt olduktan sonra para yatırma yeri olarak ininal kartımı kullanabilir miyim?
4. ne alakası var diyebilirsiniz ama haciz gibi işler var mıdır bu işte? Yatırdığım 100-200 lira gitse dogecoin düşse sıkıntı yok. Para eksiye düşebilir mi veya başıma bir şey gelebilir mi?
İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim. Biraz acil öğrenmek istiyorum yavaş yavaş artıyor çünkü 😄 yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bildiğim kadarıyla annen üzerine üyelik alırsan ininal kartın senin üzerinedir büyük ihtimal orası çakışabilir.

1-Aile üyesinin izni varsa bir şey olmaz.
2-Yaptığınız işlemlerden(para yatirma-çekme vesaire) alınan ücret.
3-Pek bir bilgim yok ama papatyadan yatırabiliyorsunuz diye biliyorum.
4-Yok, eksiye düşmez.

Dogecoin´i olan birisini tanıyorsan doğrudan o kişiden alabilirsin. Tanımıyorsan bu sitelerden almak zorundasın. O durumda da yetiştin bir tanıdığından rica edip onun aracılığıyla alabilirsin.

Hepinize teşekkür ederim. Sadece 1 sorunun ucu açık kaldı. Bir sitede aileden birinin adına kayıt olursan ona ait bir banka hesabı kullanılması gerektiği gibi bir şey okudum. Ama pek de mantıklı gelmedi. Para çekerken tamam biraz mantıklı olabilir ama yatırma da sıkıntı olur mu acaba? İninal ile yatıracağım eğer olursa.
Ve dediğim gibi sadece 100-200 liralık dogecoin alacağım. Düşse de sıkıntı yok, sadece şansımı denemek istiyorum.

Hepinize teşekkür ederim. Sadece 1 sorunun ucu açık kaldı. Bir sitede aileden birinin adına kayıt olursan ona ait bir banka hesabı kullanılması gerektiği gibi bir şey okudum. Ama pek de mantıklı gelmedi. Para çekerken tamam biraz mantıklı olabilir ama yatırma da sıkıntı olur mu acaba? İninal ile yatıracağım eğer olursa.
Ve dediğim gibi sadece 100-200 liralık dogecoin alacağım. Düşse de sıkıntı yok, sadece şansımı denemek istiyorum.
Çoktan halledilmiştir ama sonradan okuyanlar için yazayım. Ininal kart bir kişi adına değildir. Siz satın alım işlemi yaparken "asdasdad" bile yazsanız kabul eder yani Ininal kart ile alabilirsiniz kimin adına olursa olsun.

Sitelerde kendi adınıza hesap açarsanız sadece kendi adınıza açılmış banka hesaplarından para yatırabilirsiniz. Aynı şekilde para çekme de aynı.

Geri
Yukarı