18 yaş altı sokaga cikma yasagi izin belgesi alma

NLRezonance

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Gayrimeşru danışmanı
Arkadaslar 18 yaşından küçüğüm. Yasaktan nasil muaf olabilirim? Bir belge alabiliyormusuz sanirim. Nasil alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaslar 18 Yasin'dan kucugum. Yasaktan nasil muaf olabilirim? Bir belge alabiliyormusuz sanirim. Nasil alabilirim?

Temel haklarınız ile ilgili bir sorun olmadıkça çıkamazsınız. Keyfi olarak çıksanız bile anında 900TL cezayı yersiniz.

18 yaş değil bu arada 20 yaş altı. Ben 18'im sadece 1 ve 4 arası çıkabiliyorum.
Sanırım çalışan olman veya stajyer vs. olman gerekiyor.

Al burada yazıyor:

Zaten resmi olarak 18 yaş altı çalışması yasak.
Yanlış bilgilendirmeyiniz.
Resmi olarak, 16 ve 16 yaşını geçmiş kişiler herhangi bir iş ile meşgul olabilir.

İş Kanunu'nda. 4857 sayılı İş Kanunu'nun, özellikle 138 sayılı Uluslararası Çalışma Sözleşmesi dikkate alınarak düzenlendiği anlaşılıyor. Buna göre, 15 yaşını doldurmuş olanlar (16 yaş) çalışabilecek.7 Mar 2018

16 yaş altı ise ağır ve tehlikeli işlerde çalışması yasaktır. Hiçbir durum belirtilmemiş oun haricinde.

Son düzenleme:
Dershanemin izni egitim icin var ve ben ucretimi daha 1 hafta once odedim. Online yapmayacaklar yapsalar da evde calisma ortamim yok. Ayrica dershane ucretimi calisarak odedim.

Dershanemin izni egitim için var ve ben ucretimi daha 1 hafta once odedim. Online yapmayacaklar yapsalar da evde calisma ortamim yok. Ayrica dershane ucretimi calisarak odedim.

Zaten dershaneler kapandı. Açık olmaları suç.

Geri
Yukarı