18 yaş altı isim değişikliği

Meraklı Bilge

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben 18 yaş altıyım. İsim değişikliği yapmak istiyorum. Davayı açmak için dilekçeyi verirken anna ve babamla mı gitmem gerekiyor? Ve bu arada okullar açılıyor lise 10'a geçtim 15 yaşıma girecek aralık'ta. Acaba müdürden rica etsem müdür kimlikteki ismimin yanına sınıf listesinde öbür ismimi yazar mı? Okul içinde eski ismimle tanınmak istemiyorum çünkü.

Davayı direkt annen yada baban açmalı, dilekçeyi onların yazması gerekiyor diye biliyorum. Ayrıca şu an davayı açmak için ödemen gereken ücreti 700 Lira civarı.

Merhaba ben 18 yaş altıyım. İsim değişikliği yapmak istiyorum. Davayı açmak için dilekçeyi verirken anna ve babamla mı gitmem gerekiyor? Ve bu arada okullar açılıyor lise 10'a geçtim 15 yaşıma girecek aralık'ta. Acaba müdürden rica etsem müdür kimlikteki ismimin yanına sınıf listesinde öbür ismimi yazar mı? Okul içinde eski ismimle tanınmak istemiyorum çünkü.
Neden?

Bu arada ismini kerim can veya pelin su vs. yapma. Yaşlılığını düşün öyle nine veya dede ismi mi olur?

Niye hocam isminiz Abdülcabbar falan mı?
Bu arada ismini kerim can veya pelin su vs. yapma. Yaşlılığını düşün öyle nine veya dede ismi mi olur?
İsmi çınar. FBI'dan bilgi aldım.
Ya saçma sapan yorumlar yapmayın. Bu arada Çınara benziyor ismim harbi ama değil. İsmimi değiştirmemi istememin sebebi hem kötü hemde birisi ismimi sorduğunda doğru bı şekilde söyleyebilmesi için en az 5 defa tekrar etmem lazım.

Hocam çok uzun süren süreçler ailenizle konuşun bence ve uğraştırıcı olduğunuda göz önünde bulundurun benim babam fanatik Galatasaray'lı olduğundan kız kardeşimin adını cimbom yazdırmıştı kimlikte bayağı uğraşmışdı annem 3-4 ay civarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı