18 yaş için yazılım kursu önerisi

Hiç programlama bilmeyen birisine dökuman oku denilmesini mantıklı bulmuyorum. Evet bir arkaplanı olan insanlar doküman okuyarak gayet bir dile hakim olabilirler ama programlama dillerinin dokümanları değişken nedir, döngü nedir bunları anlatmaz. Mutlaka yazılı veya video olarak bir kaynağa ihtiyaç var. En azından temel atmak için. Aynı şekilde lineer cebir, ayrık matematik öğren gibi öneriler de bana göre mantıklı değil. Çoğu yeni başlayan kendine göre olmadığını anlayıp bırakıyor zaten programlamayı. Başlangıç için matematik dört işlem seviyesinde olsa bile işe yarar. Bunlar sonraki adımlar.
Youtube'da birçok İngilizce - Türkçe kaynak bulabilrsin.

Lineer cebir, ayrık matematik öğren gibi öneriler de bana göre mantıklı değil. Çoğu yeni başlayan kendine göre olmadığını anlayıp bırakıyor zaten programlamayı. Başlangıç için matematik dört işlem seviyesinde olsa bile işe yarar. Bunlar sonraki adımlar.
YouTube'da birçok İngilizce - Türkçe kaynak bulabilrsin.

Ekrana adınızı soyadınızı yazdıracaksananız gereksiz bence de.
Aynı şeyi tekrarlayıp duruyorsun şu anda :D

Çünkü saçma konuşup aynı soruyu soruyorsun.

Ekrana adınızı soyadınızı yazdıracaksananız gereksiz bence de.
Başladığı gibi derin öğrenme ağlarını kullanarak geleceği gören yapay zeka falan geliştirecekse gerekli aynen. Başlangıç diyoruz. Biraz anlayışlı olmak lazım. Kendi programlamaya başlama ve öğrenme sürecini anlatabilir misin bize?

Başladığı gibi derin öğrenme ağlarını kullanarak geleceği gören yapay zeka falan geliştirecekse gerekli aynen. Başlangıç diyoruz. Biraz anlayışlı olmak lazım. Kendi programlamaya başlama ve öğrenme sürecini anlatabilir misin bize?

İlk olarak internet üzerinden araştırma yaptım amacım websitesi yapmaktı saçma saçma şeyleri gerçek sandım ve Python ile başladım sonra bir şey yapamadım, düzgünce araştırıp ayrık matematik ve biraz lineer cebir ile devam ettim sonra HTML CSS JS öğrendim ve websitemi yaptım.

İlk olarak internet üzerinden araştırma yaptım amacım websitesi yapmaktı saçma saçma şeyleri gerçek sandım ve Python ile başladım sonra bir şey yapamadım, düzgünce araştırıp ayrık matematik ve biraz lineer cebir ile devam ettim sonra HTML CSS JS öğrendim ve websitemi yaptım.
Gerçekten "çok verimli" bir öğrenim süreci.
Python ile başlayıp bir şey yapamamak. Öğreneceğin bir yer yok çünkü. Dokümanlardan öğrenseydin?
Diyorsun ya ilk başta kurs yerine dokümanlar daha iyi diye.
Ayrık matematik, lineer cebir falan diyorduk en son, nasıl HTML/CSS/JS geçtik?

Geri
Yukarı