18 Yaşına Girmeden Ehliyet için Başvuru Yapabilir Miyim ?

TheMerhum

Hectopat
Merhaba arkadaşlar benim ehliyet konusunda bir sorum olacaktı. Ben 02.04.1996 doğumluyum. Yani yıl olarak 18 yaşımı doldurdum. Nisanda ay ve yıl olarakta dolduracagim. Acaba şimdiden ehliyet için başvurabilir miyim? Yoksa nisanı mı beklemem lazım?
Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

18 yaşınızı tam olarak doldurduğunuz günden sonra kayıt yaptırabilirsiniz. O günden önce resmi olarak bir işlem yapamazsınız.

Şimdiden başvurup kurslar üzerinden eğitim alabilirsin. Bir daha ki sınav ücretlerinin 24 Nisan'da yatırılması gerekiyor. Bu tarihe yaşın yetiyorsa başvurabilirsin. Bir daha ki sınav da Haziran ayında zaten.

Bir arkadaşım aynı senin durumun gibi yılı doldurmuş fakat 1 ay vardı . Tam olarak 18 yaşına girmemesine rağmen sürücü kursuna kayıt yaptırmıştı. Normalde 18 yaşında olup kayıt olanlarla aynı tarihte sınava girdi. Bence sürücü kursuna bir sormalısın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Resmi olarak kayıt edemiyorlar, dosya açıyorlar ve yaşınız dolduğu gibi dosya açtırdığınız gruba kaydınızı yapıyorlar. Her kursta var mı bilmiyorum ama bazılarında dosya açtırdıktan sonra teorik derslere girilebiliyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı