18 yaşında Avusturya'ya gitmek ve orada okumak

25Kayra34

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda babama Avusturya'dan bir iş teklifi geldi ve oraya taşınma ihtimalimiz var. Eğer taşınırsak orada üniversite işleri nasıl ilerliyor hiçbir fikrim yok. Bu sene ilk defa YKS'ye girdim ve mezuna bırakmayı düşünüyorum. Avusturya'da üniversite sınavına nasıl girebilirim? Orada sınav var mı onu bile bilmiyorum. Yardımcı olacak birisi varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin adınıza çok sevindim umarım hakkında en güzeli olur. Bence orada hangi dili konuşuyorlar ise bunu geliştirmenizi tavsiye ederim. Okul kalacak yer ikametgâh kayıt gibi şeyler düşünmeden çözülür para varsa tabii. Bir sorun olacağını zannetmiyorum. YouTube'a Meriç İzgi yi izliyorum o bile Kore'de eğitim alıyor. Yaş büyük olsaydı bir tık sıkıntı olabilirdi ama sizi kaçırmazlar.

Sizin adınıza çok sevindim umarım hakkında en güzeli olur. Bence orada hangi dili konuşuyorlar ise bunu geliştirmenizi tavsiye ederim. Okul kalacak yer ikametgâh kayıt gibi şeyler düşünmeden çözülür para varsa tabii. Bir sorun olacağını zannetmiyorum. YouTube'a meriç izgi yi izliyorum o bile Kore'de eğitim alıyor. Yaş büyük olsaydı bir tık sıkıntı olabilirdi ama sizi kaçırmazlar.

Almancam hiç yok 1 ayda internetten çalışarak orada sokak tabiriyle aç kalmayacak kadar Almanca elde edebilir miyim diyelim ettim orada Müslüman bir Türk olarak nasıl karşılarlar ırkçılık olayları bu sıra zirvede Avrupa'da umarım sıkıntı çekmem :)

Avusturya çok güzel bir Avrupa ülkesidir, ırkçılıkla illa karşılaşırsın ancak zamanla alışırsın. 🥹

Ya ben milliyetçi bir insanım öyle Türkiye üzerine hakaretlere gelemem mülteci olarak değil iş teklifi alarak gidiyoruz sonuçta sırf Türk ve müslümanız diye bunu yapanlar var duydum internette karşılaşırsam sınır dışı edilmekten korkuyorum edilirsemde edilirim vatanım burada duruyor 🇹🇷

Ya ben milliyetçi bir insanım öyle Türkiye üzerine hakaretlere gelemem mülteci olarak değil iş teklifi alarak gidiyoruz sonuçta sırf Türk ve müslümanız diye bunu yapanlar var duydum internette karşılaşırsam sınır dışı edilmekten korkuyorum edilirsemde edilirim vatanım burada duruyor 🇹🇷
Ya Türkiye'ye hakaret etmezler de daha önce Türkiye'ye gelmedilerse önyargı ve bilgisizlikten dolayı azıcık seni sinir edebilirler. 🥹

Bazı olaylara objektif bakıp sakin kalman gerekiyor sinirlenmek yerine kayıt altına alıp yayabilirsin yada okulda ırkçılığa uğrarsan yetkiliye şikayet edebilirsin, dışarıda polise söyleyebilirsin. Zaten Avrupa da çok fazla türk var diye biliyorum sorun yaşamazsınız.

Bazı olaylara objektif bakıp sakin kalman gerekiyor sinirlenmek yerine kayıt altına alıp yayabilirsin ya da okulda ırkçılığa uğrarsan yetkiliye şikayet edebilirsin, dışarıda polise söyleyebilirsin. Zaten Avrupa da çok fazla Türk var diye biliyorum sorun yaşamazsınız.

Evet 10. Viyana diye bir yer varmış komple türkmüş duyduğuma göre öyle o tarz bir mahallede oturmak lazım ama dil açısından pek yararlı olmayabilir.

Ya Türkiye'ye hakaret etmezler de daha önce Türkiye'ye gelmedilerse ön yargı ve bilgisizlikten dolayı azıcık seni sinir edebilirler. 🥹

Türkiye'ye etmeseler cumhurbaşkanıma ederler sessiz kalamam sevsemde sevmesemde.

Ya Türkiye'ye hakaret etmezler de daha önce Türkiye'ye gelmedilerse ön yargı ve bilgisizlikten dolayı azıcık seni sinir edebilirler. 🥹

Türkiye'ye etmeseler cumhurbaşkanıma ederler sessiz kalamam sevsemde sevmesemde.

Son düzenleme:
Öyle bir şey yaparsan eline ne geçecek ki? 😐

Adamlar sosyal medyadan gördüğü kadarıyla biliyor genelde. Durduk yere laf edeceklerini sanmıyorum ancak atarlarsa da en fazla ekonomiye falan bir şey derler. 😶

Yani mesele orada alt kalmamak elime bir şey geçmeyecek zaten onu biliyorum bir tek ekonomiye demezler muhtemelen Viyana'dan vurmaya çalışırlar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı