18 yaşında açık liseye gitmek

Bu sene açık liseye geçtiğini varsaysak 16 yaşında oluyorsun ve 18 yaşında açık liseye geçtiğinde büyük ihtimalle son sınıf olacaksın zaten kalma gibi bir durum olmazsa. Dolayısıyla seni etkileyen bir durum yok.

Bu sene açık liseye geçtiğini varsaysak 16 yaşında oluyorsun ve 18 yaşında açık liseye geçtiğinde büyük ihtimalle son sınıf olacaksın zaten kalma gibi bir durum olmazsa. Dolayısıyla seni etkileyen bir durum yok.

Yok hocam, 18 yaşıma geldiğimde 11 sınıfın ilk başladığı zamanlara denk geliyor, 1 sene bile erken mezun olsam, bana iyi olur. Okuldan mezun olduğumda 19.5 yaşında oluyorum, şu an liseye geçicekler 14 oluyor lisede. Benim yaşıtlarım(2006'lılar) ise 11.sınıf oluyor seneye.

11.sınıfın yeni başladığı zaman açık liseye geçsem 12. sınıfa kadar mezun olursam bana 1 sene kazandırır.

Son düzenleme:
@Elontidirax, anlıyorum. Dediğim gibi 18 yaşında iken açık lisede olursan 5 dönem okuman yeterli olur.

Hocam son olarak bir şey aklımda kaldı da onu cevaplayabilir misiniz zamanınız var ise? Bu 5 dönem içinde 2 sınıfın sınavını olup mezun mu oluyoruz, yani nasıl sınavlar oluyoruz? Tam bilmiyorum da, bu arada bu 5 dönem kaç gün tam olarak veya yıl? Biraz sizi sıkmış olabilirim pardon bunun için.

Düzenleme: şimdi fark ettim, arkadaşın konusunu almışım gibi bir şey olmuş, yeni konu açarsam daha faydalı olabilir sanırım diğer arkadaşlar içinde.

Son düzenleme:
Hocam son olarak bir şey aklımda kaldı da onu cevaplayabilir misiniz zamanınız var ise? Bu 5 dönem içinde 2 sınıfın sınavını olup mezun mu oluyoruz, yani nasıl sınavlar oluyoruz? Tam bilmiyorum da, bu arada bu 5 dönem kaç gün tam olarak veya yıl? Biraz sizi sıkmış olabilirim pardon bunun için.

Düzenleme: şimdi fark ettim, arkadaşın konusunu almışım gibi bir şey olmuş, yeni konu açarsam daha faydalı olabilir sanırım diğer arkadaşlar içinde.
2 buçuk yıl oluyor.
Anladığım kadarıyla mesela 4 dönem okudunuz. Açığa geçtiniz 5. dönem. Ve 18 yaşındasınız. 5. dönemi de açıktan okuyunca mezun olabiliyorsunuz.

Konum altında soru sormanızda sakınca yok. Ama eğer ayrı bir konu açarsanız diğer arkadaşlar için de daha faydalı olur mu bilmem.

2 buçuk yıl oluyor.
Anladığım kadarıyla mesela 4 dönem okudunuz. Açığa geçtiniz 5. dönem. Ve 18 yaşındasınız. 5. dönemi de açıktan okuyunca mezun olabiliyorsunuz.

Konum altında soru sormanızda sakınca yok. Ama eğer ayrı bir konu açarsanız diğer arkadaşlar için de daha faydalı olur mu bilmem.

E hocam o zaman siz 20 yaşında bitiriyorsanız ve 18 yaşında açığa geçerseniz erkenden nasıl bitiriceksiniz?

Normal 4 sene okursam 20 yaşında bitiriyorum. 18 yaşına girince açığa geçersem 5 döneme tamamlarsam erkenden bitirebiliyorum. Kesin olarak karar vermedim ama yapabilirim.

Hocam anlayamadım şimdi, 5 dönem 2 buçuk yıl ise ve siz 18 yaşında açığa geçince 5 dönem okuyunca nasıl erken bitiriliyor?

5 dönem değil. 5. dönemi de okuyunca 18 yaşına girdikten sonra bitirebiliyorsun. Yani ayriyeten 5 dönem daha okumuyorsun.

Hocam açık lise olaylarını pek bilmiyorum ve bu yüzden sizi belki sıkmış olabilirim, pardon bunun için. Yani 4 dönem normal okul okuyup 10. sınıfta açığa geçip 1. dönem okuyunca mı mezun olunuyor? Böyle ise ben 11. sınıfta bunu yapabilir miyim, kaç dönem okumam gerekir?

Yeni konular

Geri
Yukarı