18 yaşında banka önerisi

Ülkemizde ilk olarak ziraat hesabı açtırılır sebebi öğrenci kartı için (KYK burs için) ya da askerde kullanılmak içinzorunlu başvuru yaptırıyorlar. İşin şakası herkesin vardır neredeyse.

Size önerim bir adet internet için, bir tanede normal hesap işlemleri için hesap açın. Mesela ziraat ve iş bankası olabilir.

Ülkemizde ilk olarak ziraat hesabı açtırılır sebebi öğrenci kartı için (KYK burs için) ya da askerde kullanılmak için zorunlu başvuru yaptırıyorlar. İşin şakası herkesin vardır neredeyse.

Size önerim bir adet internet için, bir tanede normal hesap işlemleri için hesap açın. Mesela ziraat ve iş bankası olabilir.
KYK bursuna başvurmadım fakat üniversiteden bana gelen mesaja göre HalkBank'tan açmışlar. Ziraat hesabım da yok.

Zaten Ziraat devlet bankası olmaktan çıkmadı mı? Ziraat neden zorunlu olsun?

3 yıl, 7 ay, 15 gündür Enpara kullanıyormuşum ve 835 TL tasarruf etmişim, daha fazla para transferi yapıyorsanız daha da fazla tasarruf edersiniz.
Kampanyalardan yararlanmak istiyorsan 2. bir banka hesabı daha açarsın istediğinde Enpara'dan ona aktarırsın, ben öyle yapıyorum.

3 yıl, 7 ay, 15 gündür Enpara kullanıyormuşum ve 835 TL tasarruf etmişim, daha fazla para transferi yapıyorsanız daha da fazla tasarruf edersiniz.
Kampanyalardan yararlanmak istiyorsan 2. bir banka hesabı daha açarsın istediğinde Enpara'dan ona aktarırsın, ben öyle yapıyorum.

Enpara uygulaması kötü geldi bana ama çoğu kişi tavsiye ediyor bir bakarım Enpara dışında var mı tavsiyen?

Enpara uygulaması çöp yani kartıda beğenmeyen olmuş.
Güldüm açıkcası. Neredeyse tüm bankalarda hesabım var en rahat kullandığım uygulama Enparaydı. Tasarım olarak diğerlerinden kötü olabilir ancak işlevsel olarak ondan iyisini kullanmadım henüz.

Kart beğenmeme meselesi... Ne diyeyim ki, kart ile yatıp uyanmayacak ya?

Aktif olarak İş Bankasından kredi kartı kullanıyorum, Garantiden de kredi kartı kullanıyorum. Enparayı ise 4 yıldır kullanıyorum. Kredi kartlarım o bankadan olmasa kullanmayı bırakırım hemen. Çünkü Enparanın yaptığını hala onlar yapamıyor. EFT/Havale çok önemli benim için. Enpara bana EFT/Havale olarak para göndermede 1234TL tasarruf yaptırmış. Diğer bankalardan birini kullansam cebimden 1234TL çıkacakmış.

Sanal kartında tek işlem seçeneği var, diğerlerinde hep saat koyuyor.

Kredi kartı kullanmadığın sürece banka çok önemli değildir. Sana kazandırdığı önemlidir, kaybettirmediği önemlidir.

Enpara uygulaması kötü geldi bana ama çoğu kişi tavsiye ediyor bir bakarım Enpara dışında var mı tavsiyen?
Kayıt olmadan nasıl gördün? Video vs mi izledin?

Yeni konular

Geri
Yukarı