18 Yaşında Değilim Ancak Joker Filmine Gitmek İstiyorum

• Konuyu başlatan Sanch
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 7B
Joker daha çok insan pskolojisi üzerine yoğunlaşmış bir film bu yüzden sınır var. Eğer gittiğiniz yer gevşek bir yerse hemen alırlar zaten rahat olun.

Bu Joker biraz Indie segmentinde bir figür olacak bilginiz olsun, beklentiniz yüksek olmasın. Bunun dışında herhangi bir şey bilmeniz gerekmez, sadece biletinizi alın ve girin.
Açıkçası bunu bilerek gireceğim filme. Bağımsız bir film olması bir yana muhteşem bir film olacağına şüphem yok. Kötü çıkmadı diyorlar izleyenler. Bir bağımsız yapıma da eleştirim belirli dayanaklara bağlıdır. Kısacası ben de zaten bir kırmalı patlamalı DC filmi beklemiyorum. Muhteşem bir dram/psikoloji bekliyorum.

Evet ama bağımsız film konsepti ile Joker barışmıyor. O, kaosun elçisi, melodramın değil. Phoenix'in diğer filmleri bu konuda oldukça iyi, bu işi iyi başarıyor bu adam, o ayrı konu. Her neyse, iyi seyirler şimdiden.

Joker Filmi +18 ve 18 yaşından küçüğüm. Gitmek istiyorum. Ne yapabilirim? Bildiğim kadarıyla ebeveyn eşliğinde gidilebiliyor. +18 biriyle gitsem kabul ederler mi?
Başka bir sinemaya bilet alın. Filminizin saati geldiğinde salona girin. Joker filminin başlama saati geldiğinde önce oturmayın çünkü başkasının yerine oturup rezil olursunuz. Biraz ayakta izleyin. Sonra boş koltuklara oturup keyfinizr bakın. Film bittikten sonra başka filme geçin :D (Bu taktik her zaman işe yarıyor)

Kimlik isterlerse giremezsin, tabi istemeleri de ihtimal. İşini riske atma, sana yardım edebileceğini düşündüğün birisinden rica et senin yerine alsın.

Bugün gittim ve 19 yaşında olmama rağmen kimlik soruyorlar. Çoğu koltuk boştu İzmir/Mavibahçe Imax salonunda. Ona göre boşa gitmesin paranız.

Çoğunda sıkıntı olmuyor. Ben 16 yaşımdayken arkadaşlarım bana "Berk, şuradan şu sigarayı istesene." dediğinde girip onlar için satın alıp, rahatça çıkabiliyordum. Yani görünüşüne bağlı biraz da. Yüzün, boyun, sesin çocuksuysa inat edip almayabilirler, zaten haklılar almazlarsa. Ama pek sorun olacağını sanmam. En kötü nakit ödeyecekseniz, orada sinemaya girecek birinden ya da girmese de olur, birinden sizin için bilet almasını rica edin, verin parayı. Sinemanın mirarisi yüzünden de sorun olabilir gerçi. Kimi sinemalarda her kapıda bilete bakmak için bekleyen var, kimisinde içeri bir kere giriyorsun biletini okutup, istersen aynı gün 5 filme gir, sorun olmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı