Diş teli taktırmak

Xlazy1

Hectopat
Dişlerim inanılmaz derecede çarpık ve ağız yapım da içeri doğru. Diş teli takılması gerekiyormuş. Taktırmak çok acıtıyor mu? Ayrıca süreçte nelere dikkat etmek gerekiyor ne kadar kalıyor diş teli?

Dişlerim inanılmaz derecede çarpık ve ağız yapım da içeri doğru. Diş teli takılması gerekiyormuş. Taktırmak çok acıtıyor mu? Ayrıca süreçte nelere dikkat etmek gerekiyor ne kadar kalıyor diş teli?
Bak benim ablam ve ben taktık şöyle oldu.Benim ilk üst dişlerime takıldı ve 2 3 gün aşırı bir ağrısı oluyor ve cidden ısırmak eyleminin ı sını gerçekleştiremiyosun,full çorba falan takılmak zorundasın.Ablamda da 1 hafta boyunca yiyememiş benim yine hafif geçti.Taktıktan sonra ısırmak falan yasak ama ben yapıyom hepsini çünkü yapmadan hayat çekilmiyo.

Daha yeni dişlerimden çıkan arkadaştır kendisi açıkçası korkulcak hiçbir şey yok yemek konusunda o senin mentalitene bağlı üst diş teli takıldı (ilk başta damağıma metal takıldı damağım büyüsün diye) başta bana ve bana bir şey yiyemiyceğimi acı dolayısıyla denmişti fakat aç olmayı kaldıramıyan ben ilk gün kavurmalı tost yumurta ve sucuk yedim yani demek istediğim şu. 2 sene boyunca rahat kalıyor yaptırdığına pişman olmıycağın bir eylem bu o yüzden dayanman gerek açıkçası. Benim diş tellerim çıkıcağım zaman biraz daha kalsa olmaz mı demiştim yani sen düşün güzeldir eğlenceli bir deneyimdir sonucuda mükemmeldir şimdiden hayırlı olsun.

Bu arada unuttum söylemeyi diş tellerim çıktıktan sonra arka diş teli koyuldu dişlerimin arkasına dişlerimin şeklinin bozulmamasından dolayı ve ağız plağı verildi sanada verilicektir haberin olsun diş tellerin çıkartılcağı zaman.

Daha yeni dişlerimden çıkan arkadaştır kendisi açıkçası korkulcak hiçbir şey yok yemek konusunda o senin mentalitene bağlı üst diş teli takıldı (ilk başta damağıma metal takıldı damağım büyüsün diye) başta bana ve bana bir şey yiyemiyceğimi acı dolayısıyla denmişti fakat aç olmayı kaldıramıyan ben ilk gün kavurmalı tost yumurta ve sucuk yedim yani demek istediğim şu. 2 sene boyunca rahat kalıyor yaptırdığına pişman olmıycağın bir eylem bu o yüzden dayanman gerek açıkçası. Benim diş tellerim çıkıcağım zaman biraz daha kalsa olmaz mı demiştim yani sen düşün güzeldir eğlenceli bir deneyimdir sonucuda mükemmeldir şimdiden hayırlı olsun.

Bu arada unuttum söylemeyi diş tellerim çıktıktan sonra arka diş teli koyuldu dişlerimin arkasına dişlerimin şeklinin bozulmamasından dolayı ve ağız plağı verildi sanada verilicektir haberin olsun diş tellerin çıkartılcağı zaman.
Arka diş telleri ne kadar süre kalıyor?

daha yeni dişlerimden çıkan arkadaştır kendisi açıkçası korkulcak hiçbir şey yok yemek konusunda o senin mentalitene bağlı üst diş teli takıldı (ilk başta damağıma metal takıldı damağım büyüsün diye) başta bana ve bana bir şey yiyemiyceğimi acı dolayısıyla denmişti fakat aç olmayı kaldıramıyan ben ilk gün kavurmalı tost yumurta ve sucuk yedim yani demek istediğim şu. 2 sene boyunca rahat kalıyor yaptırdığına pişman olmıycağın bir eylem bu o yüzden dayanman gerek açıkçası. Benim diş tellerim çıkıcağım zaman biraz daha kalsa olmaz mı demiştim yani sen düşün güzeldir eğlenceli bir deneyimdir sonucuda mükemmeldir şimdiden hayırlı olsun.

Taktırmak acımıyor. Takıldıktan sonraki 1 hafta sıkacağı için ağrı, ağız içinde yara, sıkıntı olabilir.

Bak benim ablam ve ben taktık şöyle oldu. Benim ilk üst dişlerime takıldı ve 2 3 gün aşırı bir ağrısı oluyor ve cidden ısırmak eyleminin ı sını gerçekleştiremiyorsun, Full çorba falan takılmak zorundasın. Ablamda da 1 hafta boyunca yiyememiş benim yine hafif geçti. Taktıktan sonra ısırmak falan yasak ama ben yapıyorum hepsini çünkü yapmadan hayat çekilmiyor.

Anladım takma işleminden önce dişlerde çürük vb olmasının bir önemi var mı yoksa ilk önce onları mı hallediyorlar.

Anladım takma işleminden önce dişlerde çürük vb olmasının bir önemi var mı yoksa ilk önce onları mı hallediyorlar.

Arka diş telleri ne kadar süre kalıyor?

Vallaha bana 5-6 sene boyunca kalacak dedi yani ben alıştım hissetmiyorum bile seanslara gitmem gerekiyor hattaha her 6 ay boyunca fakat corona sürecinden dolayı uğrıyamadım bu perşembe gideceğim.

Hocam ilk üste sonra da alta taktırdım. Ağrı yapıyor ve ısırmak can acıtıyor. Siz en iyisi doktordan ağrı kesici isteyin. Kullanmazsanız 4-5 güne tamamen geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı