18 yaşında futbola başlamak

Ben 16 yaşında başlamıştım hocalarım keşke daha önce gelseydin seni çok geliştirirdim deyip duruyordu gelişmen biraz zor olur yani. Ben de sol bektim Fenerbahçe'ye bile seçilmiştim kadıköyde antrenmana çıkarıp deniceklerdi hocalar göndermedi sonradan. Bana olduğu gibi baban gelip arada en azından hocalara görünmiyecekse ya da tanıdığın çevren yoksa çok bir beklentin olmasın. Antrenmanda bana çalım atamayan adam profesyonel oldu ve Türkiye kupasında maçları yayınlandı bu sene babası sürekli takip ederdi. Toptan korkan adamı bizim hoca (ki efsane hocaydı) takımın as forveti yapmıştı fiziği vs sayesinde birazda zamanında tabii çocuğun babası hocayla arkadaştı.
Velasıl kelam futbolda yeteneğin varsa tamamsından paran ya da tanıdığın varsa tamamsına döndü iş.

Vallahi amcam vali yardımcısı, babamın arkadaşı belediye başkanı yardımcısı ama bugüne kadar hiçbirine tenezzül etmedik etmeyizde başkasının, getirdiği yerden düşmek kolay olur ve onlarca gencin hayali olan formayı, alın teri olmadan almak adamı ahirette fena terletir.

Drogba'nın futbola 24 yaşında başladığı komik bir yalan. İyi futbolcular 11-12 yaşından itibaren altyapılarda başlıyorlar. Ki bunlardan bile çoğu tutunamıyor. Gerçekçi olursak sizinki hayalden ibaret.

Futbol oynamak içinizde var ama siz mahallede bile top oynamadıysanız geçmiş olsun. Ama çocukluktan beri mahallede top oynadıktan sonra profesyonelliğe geçmek istiyorum diyorsanız çok geç diyemem. İyi oynuyorsanız takımlar kaç yaşınızda başladığınıza bakmaz.

Ben şu anda 22 yaşımdayım istanbuldayım hala oynamak istiyorsan beraber oynayalım(İstanbul da isen ). Tekim sıkılıyorum oynamak istiyorum ve boyuma(1.84cm) göre kilom biraz fazla onu da vermiş olurum.

Geri
Yukarı